♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Muhteşem Sahne Şovu ile Dünyanın En Hit Grubu OneRepublic İlk Defa Türkiye'de!

Dünya müzik listelerinde zirveye yerleşen “Apologize”, “If I Lose Myself” ve “Counting Stars” parçalarının sahibi, ABD’li pop-rock grubu OneRepublic, Türkiye’de ilk defa Pozitif Live organizasyonuyla 30 Mayıs Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’da sahne almaya hazırlanıyor. 

İlk çıkış parçaları “Apologize” ile edindikleri yükselişi “Stop and Stare”, “Secrets”, “Feel Again” gibi müzik listelerinde zirveye oturan hit parçaları ile devam ettiren ve bugüne kadar sekiz milyon single satışı elde eden OneRepublic, İstanbul konserinde müzik listelerinden başarısını uzun süre koruyan albümü “Native”in yanı sıra “Dreaming Out Loud” ve “Waking Up” albümlerden zirveye yerleşen hit parçalarını seslendirecek.

Sevilen parçaları ile hafızalarda yer edinecek OneRepublic konserinin biletleri çok yakında biletix.com adresi üzerinden satışa çıkacak.

Beyonce, Taylor Swift, U2, Maroon 5, Adele, Jennifer Lopez gibi ünlü isimlere yazdığı şarkılardan 3’ü uluslararası listelerde birinciliğe yükselen, Grammy Ödülü sahibi ABD'li şarkıcı ve söz yazarı Ryan Tedder tarafından 2003 yılında kurulan OneRepublic, gitarda Zach Filkins, davul ve perküsyonda Eddie Fisher, bas gitar ve klavyede Brent Kutzle, gitarda Drew Brown’dan oluşuyor. Myspace sitesinde rekor kıran başarısı ile birçok plak şirketinden teklif almasının ardından, Timbaland ile anlaşıp 2007’de ilk albümleri “Dreaming Out Loud”u çıkaran yetenekli pop-rock grubu, 2010’da Bon Jovi ve U2 konserlerinin açılışını yaparak başarısını kısa sürede kanıtladı. Grup, 2014’te 3 dalda Billboard müzik ödülüne aday gösterildi.

Amerika’nın en çok seyredilen yetenek yarışması “The Voice”un finalinde sahne alarak büyük ses getiren OneRepublic, Dublin O2 Arena’da 40 dakikadan az bir süre içerisinde 60 bin bilet satışı gerçekleştirerek, sadece ülkesi ABD’de değil, Avrupa ülkelerinde de büyük hayran kitlelerine sahip olduğunu gösterdi. 

Yaptıkları müziğin yanı sıra destek verdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile de öne çıkan grubun kendi oluşumları “Good Life Foundation” adlı yardım vakfı bulunuyor. “Nerede ve ne şartlarda doğmuş olursa olsun, dünya üzerindeki her bireyin iyi yaşama hakkı vardır. Biz de fırsatımız varken, elimizden geleni yapıyoruz,” diyen grup üyeleri, “Children’s Hospital Colorado Foundation”, “Food Bank”, “The Denver Santa Claus Shop”, “Save the Children” ve “Mile High United Way” gibi çoğu çocuklar için kurulan, dünyanın farklı noktalarındaki yardım kuruluşları ile ortak çalışmalara da imza atıyor. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template