♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Baştan Çıkarıcı Atmosferiyle Gizem Dolu Bir Roman: Stephanie Scott'tan Benden Kalan Senindir!


Haziran ayını sevdiğimiz iki yazar Jodi Picoult ve Han Kang’ın romanlarıyla karşılayan April Yayıncılık, bu kez Japonya'da başlayıp tüm dünyada ses getiren çarpıcı bir roman sunuyor: Stephanie Scott imzalı Benden Kalan Senindir. Singapurlu İngiliz yazar çıkış romanı “Benden Kalan Senindir” üzerine yaptığı antropolojik çalışmayla BAJS Toshiba Öğrenci Bursu kazanmış ve yaptığı titiz araştırma sonucu İngiliz Japon Hukuk Derneği üyeliğine layık görülmüş. Konusu merak uyandıran romanın aldığı tepkiler de olumlu. Övgülerle karşılanan romanı merakla bekliyor ve pası bültene atıyorum.

YILIN KİTABI - Daily Mail ve Woman&Home
New York Times - Editörün Seçimi
Observer - Yılın En İyi Çıkış Yapan Yazarı

Günümüz Tokyo’sunda yaşayan genç bir kadın.
Cinayete kurban gitmiş annesinin peşinde.
Bulanık hatıralar, yalanlar arasına gizlenmiş ipuçları.
Gerçeğe ulaşmanın tek yolu, tutkunun ve takıntının izini sürmek.

Japonya’da pek dile getirilmeyen, dünyanın kalanında ise hiç bilinmeyen bir iş kolu var: wakaresaseya’lık. İş basit: Yuva yıkmak. Ayrılmak isteyen eşe azami çıkar sağlamak. Amaca giden her yol mübah. Onlar çöpçatan değil çöpbozan.

Eşi Rina’dan ayrılmak isteyen Sato’nun aradığı hizmet tam da bu. Yakışıklı Kaitaro’yu işe aldı. Eşinin hayatına girmesi, kendisini aldatması için onu her şekilde destekledi. Ancak Rina’nın en derin arzularından bihaber olan Sato, asla bir araya gelmemesi gereken iki yabancıyı tanıştırdığının farkında değil.

Gerçek bir olaydan esinlenilen bu müthiş hikayeyi Japonya’nın nefes kesen manzaraları eşliğinde farklı gözlerden anlatan Benden Kalan Senindir, aşk uğruna gerçekleştirdiğimiz eylemlerin psikolojik ve etik boyutlarını gözler önüne seriyor. Tutkunun, cazibenin bir karanlık bir ışıltılı yüzüne, sahip olmakla kaybetmek arasındaki ince çizgiye dikkat çekiyor.

Edebiyat dünyasının sıradışı yıldızı Stephanie Scott’tan çeviri hakları on dile satılan, son yılların en farklı romanı: Benden Kalan Senindir.

“Zengin bir hayal gücünün eseri. Roman aşkın bin bir kombinasyonunu ve aşk uğruna yapabileceklerimizi incelikle anlatıyor.”  New York Times

“Edebiyat dünyasına müthiş bir giriş.” Louise Doughty

“Baştan çıkarıcı atmosferiyle gizem dolu bir roman.” Daily Mail

Benden Kalan Senindir / Stephanie Scott
Özgün adı: What’s Left of Me is Yours
Çevirmen: Deniz Öcal
Türü: Roman
Yayınevi: April, 1. Baskı Haziran, 2024 
Sayfa: 368 
Fiyat: 249 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template