♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Sıcak Kafa'nın Yazarı Afşin Kum'dan Yeni Roman: Kübra

2016’da yayımlanan romanı “Sıcak Kafa” tanıyıp sevdiğimiz afili filinta Afşin Kum’un yeni romanı “Kübra” raflarda yerini aldı. Editörlüğünü Alper Canıgüz’ün üstlendiği, bolca gülümseten uçarı bilim kurgu güzellemesi “Sıcak Kafa” ödülle de taçlanmıştı. Yeri gelmişken onu da önerip “Kübra”yı da ıskalamamanız önerisiyle pası bültene atayım. Merakla bekliyoruz netekim…

"Bu vücudun, bu varlığın bir özelliği olmalı. Ben dediğim şeyin ben olmasının bir anlamı olmalı."

Gökhan Şahinoğlu bir imalat atölyesinde çalışıyor. Sıkı çalışıyor. Ustasının gözbebeği. Kalan zamanını halı saha maçları ile bir küsüp bir barıştığı kız arkadaşı arasında paylaştırıyor. Mahallesinde saygılı, inançlı ve olgun bir genç olarak biliniyor. Bir gün telefonuna bir süredir parçası olduğu sanal arkadaşlık grubundan Kübra adlı kullanıcının mesajı düşüyor. “Sen farklısın.”

Gökhan başta anlam veremiyor. Pek de önemsemiyor. Ama mesajların sayısı arttıkça Gökhan'ın merakı da artıyor. Zira Kübra, Gökhan ve çevresindeki herkes hakkında haddinden fazla şey biliyor.
Ödüllü ilk roman Sıcak Kafa'nın yazarı Afşin Kum'dan, insana ve makineye, akla ve vicdana, inanca ve iktidara dair keskin ve hızlı bir macera daha. 
Kübra.

Kübra / Afşin Kum
Kategori: Türkiye Roman
April Yayıncılık, Şubat, 2020
304 Sayfa
28 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template