♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Öykü Gazetesi’nin 14. sayısı çıktı

Türkiye’de öykünün güçlü bir tarihi var… Ömer Seyfettin’den Sait Faik’e, toplumcu edebiyattan ’50 kuşağına, öykü yazarlarımızın gücü, üretimi, yaratıcılığı hiç eksilmedi, Tahsin Yücel’in de dediği gibi, Sait Faik, Orhan Kemal gibi yazarların sayısı dünyada da çok fazla değildir… Öykü Gazetesi, edebiyatımızın bu kanalıyla beslenip günümüzde de olanca verimliliğiyle akan öykü ırmağını, iyi öyküyü ve sadece öyküyü okura alabildiğince yalın ve hızlı biçimde ulaştırma hevesiyle 2016 yılının Ekim ayında yayımlanmaya başladı. Ayda bir okurlarla buluşan ve yalnızca “öykü” yayımlayan Öykü Gazetesi ekim sayısıyla okuyucuyla buluşuyor. 

“Kişioğlu hikâyecilikten kurtulamaz, kendi hikâyeleri ve başkalarının
 hikâyeleri arasında yaşar.. " Jean-Paul Sartre

Gazetemizin Kasım 2017 sayısında şu değerli öykücülerimizin öyküleri var: Kadri Öztopçu, Emre Şahinler, Mesut Barış Övün, Ademhan Esen, Başak Baysallı, Mehmet Fatih Özbey, Gürkan Gür, Serkan Murat Kırıkcı, Esin Bayraktar, Bilgehan Uçak, Günay Güner, Kenan Şahbaz, Zeynep Rade, Nesibe Çakır, Süleyman Güneş, Öznur Babur, Hasan Cüneyt Bozkurt, V. F. Yaman, Ozan Kara, Dinçer Batırbek, Necati Eker, Deniz Ademoğlu, Burak Çavuş, Ezgi Örnek, Önder Şit.

İyi okumalar…  


Vee gelelim klasik bülten sonrasına… İlk sayısından bu yana keyifle takip ettiğim “Öykü Gazetesi”nde öykümle yer alıyorum bu ay… Okuruydum, yazarı da oldum… Büyük keyif olduğunu belirtmeye gerek var mı? Bu ay bi öykü gazetesi aldığınızda yedinci sayfada göz göze geliyoruz… Bununla yetinmek zorunda da değilsiniz. “İnci Gece” ile ilgili eleştirilerinizi de bekliyorum… 


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template