♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Doğu Yücel’den mizah yüklü bir kara roman : Kimdir Bu Mitat Karaman?

“Düşler, Kâbuslar ve Gelecek Masalları” ve “Hayalet Kitap” ile tanıyıp sevdiğimiz Doğu Yücel’den müjde var. Yücel’in yeni romanı “Kimdir Bu Mitat Karaman?” Can Yayınları etiketiyle raflarda…
Yalnız bir adam. Eski bir apartman. Şüpheli bir ölüm…

Evden işe, işten eve gidip gelen son derece sıradan ve silik birinin başına ne gelir ki, demeyin… Her an her şeyin olabileceği bir kurgu silsilesi Kimdir Bu Mitat Karaman? Gece geç saatte kapısı çalan Mitat diyafonu kullanırken bir beceriksizlik yapar ve apartmanın kapısını açar. O anda bunun tüm hayatını değiştireceğini bilmesi mümkün değildir tabii… 

“Böylesine sıradan bir anda nasıl bir değişim yaşanabilir ki? En fazla ne olabilir? Mitat televizyonda aynı şeyleri geveleyip duran adamlardan birinin sarf edeceği muhteşem bir sözle hayatı hakkında büyük bir uyanış mı yaşayacak? Çitlediği çekirdeğin kabuğu dişetlerine saplanacak, bunu fark etmeden ağzını kapatınca fantastik filmlerdeki canavarlar gibi can mı verecek? Kabuğu tamamen kapalı olan antepfıstığını açmaya çalışırken elini mi kıracak? Ne olabilir ki  Allah aşkına?”

Doğu Yücel’in bu sürükleyici yeni zaman polisiyesi güçlü bir kara mizah örneği, bir paranoya kuyusu, okudukça açılan, heyecan verici bir yeni Türkiye panoraması. Devamı gelsin isteyeceksiniz.

DOĞU YÜCEL, 1977’de İstanbul’da doğdu. Çocukluk ve gençlik yılları İzmir’de geçti. 1997’de Gençlik Kitabevi Öykü Yarışması’nda, 1999’da Bilimkurgu Nostromo Kısa Öykü Yarışması’nda başarı ödülleri kazandı. 2000’de Düşler, Kâbuslar ve Gelecek Masalları isimli öykü kitabı, 2002’de ise Hayalet Kitap isimli romanı yayımlandı. Okul (2004) ve Küçük Kıyamet (2006) filmlerinin senaryolarına imza attıktan sonra ikinci romanı Varolmayanlar’ı 2011’de okurlarla paylaştı. Kar İzleri Örttü, Sanatçı Öyküler, Güçoburlar gibi öykü seçkilerine katılan yazar çeşitli yerlerde yayımlanan sinema, müzik ve edebiyat yazılarıyla da tanınıyor. Yücel, Güneş Hırsızları’nın (2014) ardından Kimdir Bu Mitat Karaman? ile yazın yolculuğuna devam ediyor.

Kimdir Bu Mitat Karaman? / Doğu Yücel  
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 335 Sayfa
Fiyatı: 20 TL
Yayın tarihi: 7 Kasım 2017


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template