♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Bağımsız Müzik Üç Gece, Üç Farklı Mekanda!

Bant Mag.'ın bağımsız müzik sahnesinden isimleri biraraya getirdiği festivali Demonation, 8-9-10 Ocak'ta altıncı kez düzenleniyor. Bu kez bir farklılık olarak üç gün üç farklı mekanda gerçekleşecek olan festivalde 14 grup / müzisyen sahne alacak. 1890’ın katkılarıyla gerçekleşecek olan festivalin ilk gecesi Arkaoda’da elektronik müzik prodüktörleri ve hip hop sanatçılarının yer aldığı bir programa ev sahipliği yapıyor. İkinci gün Babylon Bomonti’ye taşınacak olan festival, yerli sahnenin özellikle canlı performanslarıyla dikkat çeken isimlerini ağırlayacak. Festivalin son günü olan 10 Ocak Pazar günüyse, önce Bant Mag. Mekan’da 2010’dan 2016’ya Demonation Albüm Kapakları sergisinin açılışıyla başlayıp KargART’ta ağırlıklı olarak dingin parçalarıyla tanınan bağımsız müzisyen ve grupların performanslarıyla devam edecek.

1890’ın katkılarıyla gerçekleşecek olan Demonation Festivali No:6'da dinleyeceğimiz isimler şöyle:

8 Ocak Cuma // Arkaoda
Age Reform
F91W kolektifinden de tanıdığımız Berk Çakmakçı'nın uzun zamandır aralıklarla sürdürdüğü projesi Age Reform, Tektosag'dan çıkardığı son kaydı Losing Height As If Affected By Gravity'i temmuz ayında yayınladı. Dub, house, noise, tekno gibi türleri parçalarında barındıran Age Reform, festivalin ilk gün programı kapsamında Arkaoda’da olacak!
https://soundcloud.com/agereform

Gökalp K
Savai ile birlikte Tektosag’dan yayınladığı Tape One ile radarımıza giren ve yeni çalışmalarını büyük bir heyecanla beklediğimiz, yerli sahnenin en kendine has prodüktörlerinden biri olan Gökalp K, geçtiğimiz haftalarda üç şarkılık EP1: bouncy_buttons ile karşımıza çıktı. Moving Forward Records’tan yayınlanan EP’de, Tape One’a kıyasla daha deneysel çalışmalara yer veren Gökalp K’nın canlı performansı bol miktarda dans vaat ediyor!
https://soundcloud.com/moving-forward-records/gokalp-k-ep1-bouncy_buttons-preview

Ağaçkakan
Gerek roadside.picnic’le gerekse solo yayınları ve performanslarıyla yerli hip hop sahnesinin en dikkat çekici isimlerinden biri olan Ağaçkakan, geçtiğimiz yılı 90 BPM, Ethnique Punch, Grup Ses Beats gibi isimlerle yaptığı düetler ve yayınladığı single ve EP’lerle epey hareketli geçirdi. Demonation’ın ilk gün programında sahne alacak olan Ağaçkakan, birçok yeni şarkısını da ilk kez festivalde çalacak!
https://soundcloud.com/agackakan/agackakan-dunyadan-supheliyim

Kolonel Blip 
Viyana’da yerleşik Kolonel Blip, kendi tabiriyle “Future Fantezi” türünde yedi parçadan oluşan EP’si Rumble Tumble’ı geçtiğimiz günlerde dijital platformlarla birlikte kaset formatında yayınladı. Fakepakt, Levni, Stormtrap gibi isimlerin konuk olduğu EP’de günümüz elektronik müziğinden izler ve 90’lar pop’unu andıran tınılar birarada yer alıyor. Kolonel Blip, festivalin ilk günü Arkaoda’da!
https://soundcloud.com/kolonelblip/maze

9 Ocak Cumartesi // Babylon Bomonti
In Hoodies 
Murat Kılıkçıer'in projesi In Hoodies, yerli müzik sahnesinin en taze oluşumlarından. Londra’da Chris Potter prodüktörlüğünde yapılmış ilk albümünü önümüzdeki aylarda Müzik Hayvanı etiketiyle yayınlayacak olan In Hoodies'in ilk single'ı "She Got Caught"un videosu Ethem Onur Bilgiç imzası taşıyordu.  In Hoodies, kimi zaman dingin kimi zaman da agresif tınılarıyla 9 Ocak Cumartesi günü Demonation’da.
https://www.youtube.com/watch?v=hA4tqdwl6HQ

Elektro Hafız 
İstanbul'daki ilk konserini Demonation'da verecek olan Elektro Hafız, psikedelik yaklaşımı Anadolu tınılarıyla kesiştirdiği kayıtlarla tanınıyor. Köln’de yaşayan Elektro Hafız, özellikle Almanya’da sıklıkla performanslar veren bir isim. Enerjik performansı ile bir saniye bile duramayacağınız bir konsere hazır olun!
https://soundcloud.com/elektrohaf-z/g-rtlaktan

Uluru
Demonation Festivali’nin bu yılki programının muhtemelen tansiyonu en fazla yükseltecek ismi Uluru. Ege Çaldemir, Ümit Büyükyüksel ve Ogibur Ertürk’ten oluşan Uluru, stoner rock ve blues etkileşimli dört parçadan oluşan ilk EP’si Dazed Hill’i geçtiğimiz ay yayınladı.
https://soundcloud.com/ulurutrio/set-loose

Palmiyeler
Yerli müzik sahnesinin son dönemdeki en renkli isimlerinden Palmiyeler, kendileri ile aynı ismi taşıyan EP'sini bu senenin başında yayınlamıştı. Stüdyoya girdikten tam iki sene sonra kayıtlarını yayınlamaya karar veren Palmiyeler, her daim taşıdığı yüksek enerjisi, konserlere özel olarak tasarladıkları sahne dekorları ve kendilerine has parti anlayışlarıyla Demonation'da olacak.
https://palmiyeler.bandcamp.com/ 

Ha Za Vu Zu
Müziğin ve herhangi bir objeden çıkacak olan seslerin anlık büyüsüyle, herhangi bir kalıba sığmayı reddeden performanslarıyla, yeraltı sahnesinin en sıradışı oluşumlarından biri olan Ha Za Vu Zu, ilk Demonation performansını 9 Ocak gecesi Babylon Bomonti’de sergileyecek. Bir kolektif olarak hareket eden ve farklı sanat disiplinleriyle de her daim içli dışlı olan ekip, festivalin sürprizi bol performanslarından biriyle karşımızda olacak!

10 Ocak Pazar // KargART
Ahmet Ali Arslan
Canlı performansı ile ilk kez izleyen herkesin aklında mutlaka yer edecek olan Ahmet Ali Arslan, Demonation'ın son gününde KargART'ta yer alacak.  Bendir, perdesiz gitar ve cümbüş gibi enstrümanlarla, Türk Sanat Müziği’nden de beslenen şarkılar yazan Ahmet Ali Arslan, ilk EP'si Su Akar Deli Bakar'ı geçtiğimiz günlerde Müzik Hayvanı'ndan yayınladı.
https://www.youtube.com/watch?v=sncksWFTtVM

Sena Şener 
Yaz başından bu yana adından sıkça söz ettirmeye başlayan genç şarkıcı Sena Şener, dinleyenleri anında adeta etkisi altına alan sesi ile Demonation'da olacak. Büyük çoğunluğu yabancı dilde yazdığı ve söylediği şarkılarına akustik gitarı ile eşlik eden Sena Şener, özellikle Sofar İstanbul performansının ardından dikkatleri üstüne çekmişti.
https://soundcloud.com/senasener/sena-sener-scream

I'mpty


M4NM kolektifinin en köklü üyelerinden biri olan I'mpty, bolca konuğun yer aldığı yeni albümü Dying Inside'ı geçtiğimiz günlerde yayınladı. Deneysel hip hop akımının yerli sahnedeki önemli temsilcilerinden biri olan I'mpty, yer yer gürültü estetiği ve IDM gibi akımlardan beslenen şarkılarıyla sürprizlere gebe bir performansla Demonation'da olacak!
https://soundcloud.com/impty/ergastulum-x-agackakan

Asphodel
Atay İlgün ve Alper Yıldırım’dan oluşan Asphodel, Ankaralı oluşum Wounded Wolf Press bünyesinde yer alan müzikal projelerden biri. 2012’de yayınladıkları Aokigahara’yı plak formatında basan ekip, Demonation Festivali kapsamında söz konusu yayının ardından ilk konserini verecek. Geçtiğimiz yıl KAOSMOS’la birlikte bir split EP yayınlayan Asphodel’in müziği dingin yapıları ve kimi zaman tekrarı merkezine alan yapılarıyla düşsel yolculuklar vaat ediyor.
https://soundcloud.com/woundedwolfprivatepress/asphodel-kaosmos-music-for-observatories-i-split-7

Fanikedi
Akustik gitar ve kimi zaman hikayeler anlatan, kimi zaman kendi kendine konuşuyormuş hissi veren vokalleriyle sakin ve akıcı şarkılar yapan Fanikedi, altı şarkıdan oluşan ilk albümü essay yerine bunu verseydim’i geçtiğimiz yaz dijital platformlardan servis etmişti. Samimiyet ve mizahın kendini hissettirdiği şarkılarıyla Fanikedi, 10 Ocak pazar günü KargART sahnesinde!
https://soundcloud.com/fanikedi/fotokopisi


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template