♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Ölüler Sır Saklamaz : Adli Bilimler Tarihi

İngiltere’de 1996 yılında başlayan, bugün 18. sezonu yayınlanan Silent Witness dizisinin yaratıcısı, yazar  Nigel McCrery’den solukları kesen bir kitap “Ölüler Sır Saklamaz” NTV yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı...

Ölüler Sır Saklamaz adlı kitabında adli bilimler tarihine göz atan McCrery, heyecanlı mı heyecanlı bu geçmişi gerçek vakalarla süslüyor.

Bu büyüleyici ve ürpertici eserinde adli bilimler tarihine dalan Nigel McCrery, suç mahallerinde bulunan delilleri okumaya yönelik inanılmaz tekniklerin gelişimini inceliyor. Kimlik tespiti, balistik, kan, deliller, ceset, zehirler ve DNA bölümlerinden oluşan Ölüler Sır Saklamaz adli bilimlerin bütün ana dallarını ele alıyor.

Adli bilimler tarihindeki her bir gelişme ve keşfin rüştünü ispatladığı vakaları anlatan yazar okura gizemleri uzmanlarla birlikte çözme hazzı da tattırarak bilimsel ilkelerin uygulamalarını gösteriyor.

“Her temas bir iz bırakır...” demişti “Fransız Sherlock Holmes” Dr Edmond Locard. Locard’ın Değişim İlkesi adıyla bilinen bu yalın ifade adli bilimlerin çekirdeği olarak kabul ediliyor. 

Saç telinden ipliğe yahut parmakizine, arkasında herhangi bir iz bırakmayan suçlu neredeyse yok denecek kadar azdır.

NTV Yayınları’ndan çıkan Ölüler Sır Saklamaz polisiye tadının o vazgeçilmez lezzetini sunarken okuru daha fazlası için heveslendiriyor. “Ölüler Sır Saklamaz”ın çevirisini bu yıl “Maktülün Şansı” adlı kitabıyla Dünya Kitap Yılın Polisiye Roman Ödülü’nü alan Algan Sezgintüredi yaptı.

Nefes nefese okuyacağınız, elinizden bırakamayacağınız bir kitap...

Ölüler Sır Saklamaz / Gerçek Vakalar
Yazar: Nigel McCrery
Çevirmen : Algan Sezgintüredi 
Yayınevi : NTV
248 Sayfa
Etiket Fiyatı: 20,00 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template