♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış : All Is Lost / Sona Doğru

Okyanusun ortasında tek başına bir adamın çaresiz hayatta kalma mücadelesini anlatan "All Is Lost", "Sona Doğru" adıyla 15 Kasım'da gösterime giriyor.

"Margin Call" ile gönülleri fetheden J.C. Chondor'un yazıp yönettiği film, Robert Redford'un performansıyla anılıyor... Cannes Film Festivali'nde övgüler toplayan Redford'un, zor bir rolün altından başarıyla kalktığı ve yılın en iyi performanslarından birini verdiği konusunda herkes hemfikir... Bir one man show ile karşı karşıyayız... 

Deneyimli denizci bir sevkiyat konteyneriyle çarpıştıktan sonra tüm çabalarına rağmen ölümlü oluşuyla yüzleşir. Kendi ölümü ile yüzleşir...Film, kahramanımızın 12 metrelik teknesinin zarar görmesi ve su almaya başlamasıyla başlıyor. Navigasyon aletleri ve telsiz ekipmanı bozulan adam bilmeden şiddetli bir fırtınaya doğru seyir alıyor. Teknesinin zarar gören bölümünü tamir etmekte her ne kadar başarılı olsa da yaşına rağmen edindiği denizcilik bilgisi ve gücü onu fırtınadan kurtarmaya yetecek mi?

Chondor ve Redford ortaklığı merak uyandırıcı... Gelen övgüleri de duyunca meraklanmamak imkansız... Okyanusun ortasında maceraya hazır olsak bile 106 dakikanın nasıl geçtiği, geçebildiği konusunda da herhangi bir ipucumuz yok... 9 milyon dolarlık bütçesini daha açılış haftasında ona katlayan gişesiyle de sınıfı geçmiş durumda "All Is Lost"... Fragmanı da döktüren filmi merakla bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template