♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Hummingbird

Jason Statham’ın sıradaki filmi “Hummingbird”ten ilk fragman ve görseller sonunda görücüye çıktı... Yaz aylarında vizyona girecek film, beladan uzak durmaya çalışan bir adamın kız arkadaşının ölümünün perde arkasını araştırmasını konu alıyor...

Joey Jones, Afganistan'da kendi biriminin bir top atışıyla paramparça olmasına tanık olduğundan beri Londra sokaklarında yaşamaktadır. Bir yandan geçmişini unutmaya, bir yandan da yeni problemlerden uzak durmaya çalışmaktadır. 

Acımasız bir çeteden kaçarken Convent Garden'da zengin bir adamın dairesine girer ve üst sınıf kimliğine bürünür. Joey arkadaşı ve sponsoru Rahibe Cristina ile günah çıkarmaya giderken, hamile kız arkadaşı bir nehirde ölü bulunur. Bu olay üzerine Joey bu cinayetin sorumlusunu bulmak için Çin mafyasındaki bağlantılarını kullanmak zorunda kalır. Joey adaleti sağlayana kadar durmayacaktır.

Her ne kadar bildik bir konu olsa bile, “Eastern Promises”le iyice ünlenen Steven Knight’ı künyede görünce, insan ister istemez dikkat kesiliyor... Knight, kendi senaryosuyla ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturuyor... Statham’a, Lee Asquith-Coe, Vicky McClure, Senem Temiz, Benedict Wong ve Chris Cowlin eşlik ediyor... Fragman gayet güzel görünüyor, oscar adayı senaristin ilk yönetmenlik deneyimi de filmin üzerindeki ilgiyi katlıyor... Statham’ı uzun süre sonra ilk defa doğru dürüst bir olay örgüsündeki kahraman olarak seyredeceğiz gibi...

Vizyon tarihi birkaç kez ertelenen film, 17 Mayıs’ta İngiltere’de gösterime girecek... Bizdeki akıbeti ise Pinema dağıtımıyla vizyona çıkmak olacak... 7 Haziran’da da olabilir, 16 Ağustos’ta da... Knight faktörü dolayısıyla, merakla bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template