♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Freaky Deaky

Elmore Leonard uyarlaması “Freaky Deaky”den ilk fragman ve afiş yayınlandı...

1956’dan bu yana eserleri sinemaya uyarlanan Leonard’ın romanları yönetmenlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Aktörlükten yönetmenliğe geçiş yapan ama herhangi bir etki yaratamayan Charles Matthau, altıncı filminde... Vasatı aşan tek işi 1995 yapımı Truman Capote uyarlaması “The Grass Harp” iki ödül kazandırmış olsa da, çok duyulmayan filmlerin yönetmeni olarak biliyoruz kendisini... “Freaky Deaky”de aynı yolun yolcusu olacak gibi görünüyor. Christian Slater’ın başını çektiği kadroda Billy Burke, Sabina Gadecki, Crispin Glover, Michael Jai White ve Breanne Racano yer alıyor. Konu da her Leonard romanı gibi çılgınlığa doğru yelken açan olaylarla süslü... 

Yıl 1974... Chris Mankowski, Detroit'te bomba imha ekibinde çalışan bir polisken, seks suçlarına transfer olur ve asıl dinamitlerin orda olduğunu görür. Güzeller güzeli Greta Wyatt'a aşık olunca; zengin, güçlü ve alkolik olan Woody Ricks'i takip etme görevinden uzaklaştırılır. Meleseyi kendi yöntemleriyle el atan Mankowski, bu işin sandığı kadar kolay olmadığını görecektir. Eski siyah panter Donnell Lewis'den seksi kaçak Robin Abbott'a ve bomba partneri Skip Gibbs'e kadar herkes Ricks'in peşindedir. Ve olaylar gitgide çılgınca bir hal alır.

Popüler romancının son uyarlaması dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Tribeca Festivali’nde yapmış ve beğeni toplamıştı. Özellikle fantastik diyalogların ve filmin cezbedici havasının altı çizilmişti. Fragman gayet eğlenceli... Henüz hiçbir ülkedeki gösterim tarihi belli olmayan filmi, merakla bekliyoruz... Muhtemelen ev sinemasında karşınıza çıkabilir, ilginizi eksik etmeyin...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template