♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

ilk Bakış: Sightseers

Geçtiğimiz yılın hit filmlerinden “The Kill List”in yönetmeni Ben Wheatley’in yeni filmi “Sightseers”tan ilk fragman yayınlandı.

Chris (Steve Oram), Tina'yı (Alice Lowe) kendi dünyasını göstermek için bir yolculuğa çıkarır. Karavanla seyahat ettikleri ve British Isles'ı kapsayan bu yol hikayesinde, Chris Tina'nın konservatif hayatından bir nebze olsun kurtulmasını istemektedir. Fakat rüyanın bozulması uzun sürmez. Pis sokaklar, şımarık gençler, önceden rezerve edilmiş karavan yerleri ve Tina'nın her şeye karışan annesi yüzünden Chris'in hayallerini yıkılır.

Wheatley’in kara komedi yatararak iki oyuncusundan da üstün performans aldığı söylenen film, şimdiden merakla beklenen filmlerden biri. Prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan “Sightseers” beğeni toplamış, yılı festival hiti olarak tamamlayacağı öngörüsünde bulunulmuştu. Toronto’dan sonra 30 Kasım’da ülkesinde vizyona girecek olan filmi festivallerde izlemek için bekliyoruz…

Senaryosu iki başrol oyuncusuna ait olan “Sightseers” etkisini böylece katlıyor. Çiftimiz yolculuğu boyunca zevkine cinayet işliyor ve gülümsüyorsa, bizde güleceksek, bir an önce izlesek… Fragmanından iyi film izlemeyi özledik…Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template