♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Son Yılların En İlham Verici Romancısından Yeni Başyapıt: Jodi Picoult'dan Keşke Burada Olsaydın!


Empati kraliçemizden yeni haber var. Her romanını aynı iştah ve hazla okuduğumuz yazarlardan Jodi Picoult’un bir romanına daha kavuşuyoruz. İyi olduğuna zaten şüphemiz yok ama bu sefer Goodreads Okur Ödülleri Finalisti bir roman. Daha da ilgi çekici olan konusu. Yakın zamanda içimizden geçen pandemi dönemindeki izole hali fon alarak bir yüzleşme ve sorgulamayı anlatıyormuş. Anlaşılan bizde kahramanına eşlik ederek sorgulamalara girişeceğiz. Övgülere boğulan “Keşke Burada Olsaydın”ı merak ve heyecanla bekliyoruz. Picoult’un her kitabını önermeden geçemeyeceğimiz bir kalem olduğunun altını çizerek pası bültene atıyorum.

Sekiz milyar insanla paylaştığımız bu güzel gezegende geçirdiğimiz son yıllar bize ne mi söylüyor?Hayat siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir.
Bazen her şeyin yoluna girmesi için raydan çıkması gerekir.
Yaşamana bak, aksi takdirde elinde planın kalacak, hayatın değil!

Diana O'Toole hayatıyla ilgili ideal yol haritasını çoktan çizdi. 
Otuzuna gelmeden evlenmiş olacak, otuz beşine kadar da anne.
New York'tan taşınıp şirin bir banliyöde yaşayacak, kariyeri için de hedefleri belli. 
İdeal eş adayıyla tanıştı bile, Finn bir cerrah ve Galapagos'a yapacakları romantik kaçamağın tek amacı var: Unutulmaz bir evlilik teklifi.
Yola çıkmalarının arifesinde Finn kötü haberi verecek: 
Şehirde bir sağlık krizi var ve hastanede herkes gibi işinin başında olmak zorunda ama Diana o tatile ikisi adına çıkmalı çünkü zaten bir süre görüşemeyecekler ve geri ödemesiz seyahatin iptali yazık olur. 
Diana adaya vardığında kriz sanılanın, tüm dünyayı pençesine alan pandemi olduğu anlaşılıyor. Rüya tatil adada ne zaman sonlanacağı belli olmayan karantinaya dönüşüyor. 
Diana ilk kez dünyanın geri kalanından izole halde, konfor alanının dışına çıkmak zorunda. Dahası karantinada tanıştığı yabancılar ilişkilerini, seçimlerini ve kaderini sorgulamasına yol açacak. 

Kız Kardeşim İçin, Cam Çocuk, Küçük Muazzam Şeyler'in yazarından kriz anlarında yüzleştiğimiz gerçek benliğimize, aşka ve tercihlere dair unutulmaz bir roman. 

“Jodi Picoult bir kez daha karanlığın içinden geçip ışığı bulma konusunda usta olduğunu kanıtlıyor. Keşke Burada Olsaydın, insan ruhunun direncini ve zaferini büyüleyici bir dille anlatıyor.”
Taylor Jenkins Reid

“Keşke Burada Olsaydın, çok katmanlı ve özgün karakterleriyle Picoult'nun neden bu kadar çok sevildiğini hepimize bir kez daha hatırlatıyor, korku karşısında cesaretimizin sınırlarını sorguluyor.”
Magic Radio Book Club

“Jodi Picoult romanlarıyla hem kalbinize dokunmayı hem de zihninizi genişletmeyi bilen o nadir, milyonda bir görülen yazarlardan. Bu romanda da yine bilge, yine şaşırtıcı ve yine olağanüstü.”
Emily Henry

“Keşke Burada Olsaydın'da Jodi Picoult muhteşem bir şey yapıyor, sıradışı duyguları ustalıkla gün yüzüne çıkarıyor. Sabahın üçünde bitirip sonra tekrar baştan okumaya başladım!”
Caroline Leavitt

Goodreads Okur Ödülleri Finalisti 

Keşke Burada Olsaydın / Jodi Picoult
Özgün adı: Wish You Were Here
Çevirmen: Algan Sezgintüredi 
Türü: Roman 
Yayınevi: April, 1. Baskı Haziran, 2024
Sayfa: 336
Fiyat: 235 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template