♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Efendi Uyanıyor Gözden Geçirilmiş Çevirisi ve Yenilenmiş Kapağı ile Yeniden Raflarda

H. G. Wells’in klasikleşmiş distopya klasiği “Efendi Uyanıyor”, gözden geçirilmiş çevirisi ve yeni kapağı ile ikinci baskısıyla Maya Kitap etiketiyle yeniden raflarda yerini alıyor. Distopya seven okurların gözden kaçırmaması gereken roman 2 Ocak’ta kitapçılarda...

Nadir görülen bir uykusuzluk hastalığından mustarip olan Graham, en sonunda uyumayı başarır. Ne var ki bu kez 200 yıllık trans halinde bir uykuya dalacaktır. Uyandığında ise, banka hesabına işleyen faizler sayesinde dünyanın en zengin ve en güçlü adamı olduğunu öğrenir. O artık bambaşka ve hiç tanımadığı bir dünyada yaşamaktadır. Dünyanın tek efendisi ve sahibi odur! Graham uyuduğu sırada servetini idare eden Konsey, tüm gezegene hüküm süren son derece karanlık ve acımasız bir sistem kurmuştur. İnsanların bir kurtarıcı olarak gördüğü Graham'den beklenen, toplumu bu korkunç despotlardan kurtarmasıdır.

Günümüzden bir asır önce yazılmış olmasına rağmen geleceğe dair yerinde tahminlerinin yanı sıra toplumsal adaletsizlikle boğuşan bir dünyayı tasvir eden Efendi Uyanıyor, Wells’in klasikleşmiş eserlerinden biri.

“Politik bilimkurgu ve distopya sevenler için kaçırılmaması gereken bir eser…” 
–Times Literary Supplement

Efendi Uyanıyor / H.G. Wells
Alt Başlık: İki Asırlık Uykudan
Orijinal Adı: The Sleeper Awakes
Çevirmen: Egemen Yılgür
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 288
Fiyatı: 20 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template