♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Jack London Klasiği “Yabanın Çağrısı” Nora Kitap’tan Raflarda

Nora Kitap’ın “Adem’den Önce” ile başlayan Jack London serisi ikinci kitap “Yabanın Çağrısı” ile sürüyor. Amerikan edebiyatının büyük ustalarından Jack London'ın 1903 yılında yayımlandığında en çok okunan romanı olarak büyük ses getiren “The Call of the Wild” yazarın en önemli eserlerinden biri. Kapağı şık, fiyatı da çok makulken listenize alın deriz...

“İlk ve son kez, elinde sopa olan bir adama karşı şansı olmadığını görmüştü. Bunu bir kez öğrenmişti ve hayatının geri kalanında asla unutmadı. O sopa bir şeyi açıklığa kavuşturmuştu. O sopayla, Buck ilkel kanunların hükmüne adım atmış ve bu girişi yarı yarıya atlatmıştı.”

Buck, Santa Clara Vadisi’nde yaşayan bir çiftlik köpeğidir. 1890’larda Klondike Altın Avı döneminde kızak köpeklerine duyulan ihtiyacı fırsat bilen biri tarafından çalınır ve satılır. Konfor içinde yaşadığı evinden ayrılıp bir kızak köpeğine dönüşme sürecinde Buck, atalarından devraldığı yabanlığı ve kendi vahşiliğini keşfetmeye başlar.

Jack London, Klondike Altın Avı’na Temmuz 1897’de katılmış, yaşadığı sağlık sorunları dinlenmesini gerektirince, ilk başarılı öykülerini yazacak zamanı da bu sayede bulmuştur. Yabanın Çağrısı, hem yazarın tanıklık ettiği bir dönemi tasvir etmesiyle hem de hikâyenin merkezine bir köpeği yerleştirmesiyle, oldukça özel bir hikâye.

Yabanın Çağrısı / Jack London
Çevirmen: Eren Karadağ
Nora Kitap, 1. Baskı, Kasım 2016
Türü: Edebiyat
Sayfa: 140
Fiyat: 8 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template