♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Polisiyeye Yeni Soluk Getiren Roman Türkçede!

Her yayınladıkları kitapla bizi yeni bir yazarla tanıştıran Kahve Yayınları, okurlarını bu kez uzakdoğu polisiyesine çağırıyor. Tayvanlı yazar Chi Wei-Jan’ın satış rekorları kırarak ödüllerle taçlanan romanı “Private Eyes”, “Özel Dedektif” adıyla Kahve Yayınları etiketiyle raflarda.

Kahve yayınları deyince bir iki cümle etmeden geçmeyeyim. Bu yıl keşfetmekten en çok keyif aldığım yayınevi olduğunun altını bir kez daha çizeyim. "Boy" ve "Petekgözlü Adam"a bayıldığımı zaten her fırsatta dile getiriyoum. Her yeni kitaplarında yeni bir yazarla tanışmak da çok keyifli. Bir sonraki kitaplarını en çok merak ettiğim yayınevi benim için. Yeteri kadar bilinmiyor, öyle sitelerde, kitap ekleri ve dergilerde diğer yayınevleri kadar yer bulamıyorlar. Iskalamayın, diğer romanlarını da inceleyin.

Üniversitenin ve akademinin kısırlığından sıkılan bir akademisyen olan Bay Wu, bir gün istifa eder ve radikal bir kararla özel dedektif olmaya karar verir. Taipei’nin görece daha alt sınıf bir mahallesine taşınır. Burada ufak tefek dedektiflik işleriyle uğraşmaya başlar. Ta ki Tayland’ın ilk seri katiliyle tanışana ve onun cinayetlerini çözmeye başlayana dek. 

Hızlı temposu ve eğlenceli diyaloglarıyla Özel Dedektif, klasik polisiyenin üzerine felsefi tartışmaları da ekleyerek bu alanda yeni bir soluk yaratıyor. Yayınlandığında satış rekorları kıran Özel Dedektif, Taipei Book Fair Award (2012), China Times Open Book Award (2011), Asia Weekly, En İyi 10 Çince Roman (2011) ödüllerini kazanmasının yanı sıra, 2015 yılının sonunda sinemaya da uyarlanacak.

Çeviri: Kerim Alyot
Yayınevi: Kahve Yayınları
Türü: Polisiye 
Sayfa Sayısı: 448
Çıkış Tarihi: Eylül, 2015
Fiyatı: 25,00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template