♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Ain’t Them Bodies Saints / Ölümsüz Aşk

Sundance Film Festivali’nden En İyi Görüntü Yönetimi ödülüyle dönen ve sene boyunca övgüler toplayan “Ain’t Them Bodies Saints”, nihayet bekleyişi sona erdirerek “Ölümsüz Aşk” adıyla 6 Aralık’ta gösterime giriyor.

Tutsak edilmiş, büyük bir aşk hikâyesini sıra dışı bir şekilde anlatan film, kısa filmleriyle tanınan ve on parmağında on marifet olan adamlardan biri olan David Lowery’nin üçüncü uzun metrajı... Geleceğin öenmli yetenekleri arasında gösterilen Lowery, Terrence Malick’e benzetilen anlatımı ve oyuncularının performanslarıyla yılın en beğenilen bağımsız yapımlarından birine imza atmış durumda... Senaryosu da Lowery’e ait olan filmin başrollerinde Casey Affleck, Rooney Mara, Ben Foster, Nate Parker yer alıyor...

Ruth ve Bob Teksas’ta yaşayan kanun kaçağı genç bir çifttir. Karıştıkları bir soygunda hamile olan Ruth yanlışlıkla bir polisi vurunca Bob suçu üstlenerek hapse girer. Ruth yalnız bir anne olarak yaşamını sürdürürken, Bob hapisten kaçarak sevgilisi ve çocuğuna kavuşmak için hayatı pahasına bir maceraya atılır. Bu sırada polis memuru Patrick, Ruth’a aşık olur. Ruth, onun vadedebileceği güvenli bir hayat ile aşkı arasında zorlu bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. 

İlk olarak filmekimi’nde izleyiciyle buluşan ve çeşitli festivallerinde programında yer alan “Ain’t Them Bodies Saints”, Texas’ta geçen bir imkansız aşk hikayesini olabildiğince naif bir anlatımla ruhunuza dokunacak şekilde anlatıyor... Yılın en önemli bağımsızını halen izlememiş olanların kaçırmamasında fayda var... Özellikle umutsuz aşk hikayelerinden hoşlananlar, filme bayılacaklar...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template