♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Kick-Ass 2 / Göster Gününü 2

2010 yılın hit filmlerinden biri olan Kick Ass’ın devam filmi “Kick Ass 2”, “Göster Gününü 2” adıyla 16 Ağustos'ta gösterime giriyor... İlk filmi ıskalayan dağıtımcılar sayesinde ev sinemasında izlemiştik ama bu kez beyazperde keyfi bizi bekliyor...

Kick-Ass, Hit Girl ve Red Mist, 2010 yılının dünya çapındaki hit filminin devamı olan “Göster Gününü 2” için geri geliyorlar. Kick Ass’ın çılgın cesareti, saldırgan Albay Stars ve Stripes tarafından yönetilen, kendi kendini geliştirmiş, yeni bir maskeli savaşçılar dalgasına ilham verir. Bu amatör süper kahramanlar, The Mother Fucker olarak yeninden doğan Red Mist tarafından takip edildiklerinde yok olmalarına ancak Hit Girl engel olabilecektir. 

Küçük suikastçi Hit Girl ile genç koruma Kick-Ass’i son gördüğümüzde normal gençler Mindy ve Dave olarak yaşamaya çalışıyorlardı. Dave, mezuniyeti yaklaşırken ve ne yapacağını bilemez bir haldeyken Mindy’yle dünyanın ilk süper kahraman takımını kurmaya karar verir. Ne yazık ki Mindy, gizlice Hit Girl olurken yakalanınca işi bırakmak ve liseli kötü kızların korkunç dünyasını tek başına yönlendirmek zorunda kalır. Gideceği kimse kalmayan Dave, Albay Stars and Stripes ismindeki yeniden doğmuş, eski bir gangsterin başında olduğu Justice Forever ile güçlerini birleştirir. Tam da sokaklarda gerçek bir fark yaratmaya başladıklarında, dünyanın ilk süper kötü adamı The Mother Fucker, kendi kötü takımını toplar ve babasına yaptıklarını Kick-Ass ile Hit-Girl’e ödetmek için bir planı devreye sokar. Ancak planında bir sorun vardır: Justice Forever’ın bir üyesiyle uğraşırsan, hepsiyle birden uğraşırsın.

Matthew Vaughn’ın yönettiği ilk film dünya çapında hit olmuş ve ödül avcısına da dönüşmüştü... Marc Millar’ın çizgi romanından uyarlanan film, benzeri süper kahraman filmlerinden farklı yapısıyla seyirciye kendini çabucak sevdirmişti... Devam filminde yönetmen koltuğunda değişim var... Kısa filmlerle başladığı kariyerinde ilk uzun metrajına 2005’te gençlerin kesilip doğrandığı gerilim “Cry_Wolf” ile imza atan, üç yıl sonra bu kez “Never Back Down” ile dövüş filmine geçiş yapan Jeff Wadlow, “Kick-Ass 2” ile ilk önemli sınavında... En azından dövüş sahnelerinde sıkıntı çekmeyeceğini biliyoruz... Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Morris Chestnut, John Leguizamo, Donald Faison ve Jim Carrey’den oluşan oyuncu kadrosuysa korunmakla kalmamış, yenilerle güçlendirilmiş...

Seyircinin ilgisiyle doğan devam filmi, yaygın devam filmi isteksizliğimize karşı önemli istisnalardan biri gibi duruyor şimdilik... Dünyayla aynı anda gösterime girecek olmasıyla da, sadece çizgi roman severlere değil, herkese hitap eden keyifli bir seyir vaadediyor... Merakla bekliyor, gün sayıyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template