♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Kiss of the Damned

Vampir aşklarından doğan gerilim filmlerinin beyazperdeyi işgali sürüyor. Milo Ventimiglia’nın güzel bir vampirin tutkusunun peşinden gittiği “Kiss of the Damned”in fragmanı ve ilk afişi yayınlandı.

Küçük oyuncu olarak üç filmde rol aldıktan sonra, 2000 yılında kısa filmi “Dust” ile kariyerine yeni başlangıç yapan, 2004’te “Z Channel: A Magnificent Obsession” dökümanteriyle ses getiren Xan Cassavetes, senaryosunu yazdığı filmle ilk uzun metraj sınavını veriyor. Filmin oyuncu kadrosunu Milo Ventimiglia, Joséphine de La Baume, Roxane Mesquida, Anna Mouglalis, Michael Rapaport ve Riley Keough oluşturuyor. Ventimiglia’nın vampire aşık oluşunu pompalası dışında herhangi bir adını duyurma etkisi taşımıyor. Ağırlık hikayede... Hikaye ise yetişkinler için Alacakaranlık havasında...

Güzel vampir Djuna, yakışıklı senarist Paolo'nun çekiciliğine karşı koymaya çalışırken, kendini tutkunun ortasında bulur. Baş belası kız kardeşi Mimi aniden onu ziyarete gidince, Djuna'nın aşk hikayesi tehdit altına girer ve tüm vampir dünyası ona düşman olur.

Hikayenin orjinal olduğunu söylemek elbette mümkün değil, Cassavetes isminin dikkat çekiciliğinin perdeye nasıl yansıyacağına dair merak daha büyük elbette... Lakin fragman özellikle de müzikleriyle pek leziz görünüyor... Küçük ölçekli film, geçtiğimiz yıl Stockholm Festivali’nde yaptığı prömiyerde çok beğenilmese bile, Amerika’da 3 Mayıs’ta gösterimde... Buralara uğrama şansı pek görünmüyor, ama bir yerde rastlandığında bir göz atmadan geçilmez gibi...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template