♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: The Brass Teapot

Son yıllarda artan gençlik kara komedilerinin taze örneği “The Brass Teapot”un ilk afişi ve fragmanı görücüye çıktı...

Tim Macy’nin senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni kısa filmden uzun metraja geçiş yapmasına şahit olacağımız Ramaa Mosley... 2007 yapımı 22 dakikalık aynı adlı kısa metrajdan uzayan film, oyuncu kadrosunu zenginleştirerek ilgi uyandırmış durumda. Juno Temple, Michael Angarano, Alexis Bledel, Billy Magnussen, Alia Shawkat, Bobby Moynihan, Stephen Park ve Debra Monk’tan oluşan kadronun ilgi çeken isimleri kuşkusuz Temple ve Bledel... En güzel yanı, bir “comic book” uyarlaması...

John ve Alice; 20'li yaşlarda, küçük bir Amerika kasabasında yaşayan, birbirine aşık, evli ve parasız bir çifttir. Alice, iki yakasını bir araya getirmeye çalışırken arkadaşları güzel bir hayatın tadını çıkartmakta; nevrotik ve fobilerle boğuşan kocası John ise faturaları ödemek için uğraşmaktadır. Ta ki, Alice sokaklarındaki küçük antika dükkanına girip tesadüfen bir bakır çaydanlık görene kadar. Kısa bir zaman sonra fark ederler ki, bu çaydanlık sıradan bir çaydanlık değil, belki de onların tüm para sıkıntısına çözüm olacak gizemli bir şeydir. "The Brass Teapot", bize ne dilediğimiz konusunda dikkatli olmamızı hatırlatan büyülü bir kara mizah filmi.

Konusu itibariyle eğlence vaadinde bulunan film, fragmanıyla da bunu gerçekleştirebileceğini gösterir gibi... Gayet eğlenceli fragmanın verdiği izlenim eğer tempo sorunu yoksa zıvanadan çıkabilecek bir komediyle başbaşa olabiliriz... Amerikalıların zaten çok sevdiği konu, aynı etkiyi okyanusun diğer ucunda yapmaması için şimdilik bir sebep yok gibi... Kökeni çizgi roman, Toronto’dan iki adaylık, aldığı övgüler derken Mosley’in ilk uzun metrajında başarılı olduğu konusunda hemfikirken merakla beklemeli... Sınırlı sayıda sinemada gösterim şansını 5 Nisan’da kullanacak olan film, bakarsınız bir festivalde karşımıza çıkar... Olmadı, ev sinemasında yakalarız...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template