♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Ege Görgün'den Öyküler: Cinbaz

Sinema bloglarının amiral gemisi Tersninja.com'un kurucusu Ege Görgün, künyesine bu kez öykü kitabı ekledi... Marjinal Kitaplar etiketiyle çıkan Cinbaz, okurunu korku ve bilim kurgu türleri arasında fantastik bir yolculuğa davet ediyor.

Şeytan neticede düşmüş bir melektir. İnsana kötülük yapmaya gücü yetmez aslında. Peki, öyleyse “saf kötülük”ün sorumlusu kimdir? Ege Görgün, korku ve bilimkurgu türleri arasında fantastik bir yolculuğa çıkacağınız Cinbaz’da çarpıcı bir biçimle, çarpıcı bir dille yanıt veriyor bu soruya. Elbette biz. İnsan!

"Korku, uyandığında yanı başındaydı. Yüreğine sığmayacak kadar büyük bir korku. Bunda şaşacak bir şey yoktu. Hayatında en çok korktuğu yerde uyanmıştı. İpte asılı çamaşırlara bakılırsa zamanı da tutturmuştu. Ama ipin üstünde olası gereken şey orada değildi. Kesin bir sessizlik hüküm sürüyordu bahçede. Nefes alabiliyordu ama sanki hava yoktu çevresinde. En ince yapraklar bile kımıldamıyordu. Bir resmin içine hapsolmuştu sanki. Sonra aşina olduğu bir his yeşerdi içinde. Bu sayede bir yarı-rüya gördüğünün farkına vardı. Sabahları uyanmasına yakın, REM uykusunda gördüklerinden... Uyur-uyanık... Bilinçli-bilinçsiz... Gerçek-uydurma... Tek fark, bu kez kontrol hiçbir şekilde kendisinin değildi. Zaman zaman duyduğu, nereden geldiğini bilmediği o sesler gibi…"

Ege Görgün
1972, Kocaeli doğumlu olan Ege Görgün 1995 yılında girdiği medyada pek çok yayın grubunun dergi, gazete, internet ve televizyon mecralarında yayın yönetmenliğinden program ve kültür-sanat editörlüğüne, yazarlıktan danışmanlığa farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra free-lance hayata adım attı. Dergi, gazete ve TV programlarında sinema, müzik, kitaplar, çizgi romanlar, futbol, bilimkurgu ve fantastik edebiyatı hakkında sayısız metni, denemesi, makalesi ve araştırması yayınlandı. Öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde ve kolektif öykü kitaplarında yer aldı. Bugüne kadar 3’ü yurtdışında olmak üzere 6 uluslarararası film festivalinde jüri üyeliği yaptı. Görgün, külliyatını kurucusu olduğu www.tersninja.com sitesinde paylaşıyor.

Yazar: Ege Görgün
Yayınevi: Marjinal Kitap
Sayfa Sayısı: 168
Kategori: Türk FantastikShare this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template