♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Nar'ın Jenerik Parçası Jehan Barbur'dan : Nar Taneleri

Yönetmen Ümit Ünal, 23 Aralık’ta vizyona girecek olan Nar filminin jenerik parçası “Nar Taneleri” için özel bir video klip hazırladı. Son dönemin dikkat çeken kadın vokallerinde Jehan Barbur’un seslendirdiği parçanın müziği filmin de müziklerine imza atan Selim Demirdelen’e ait. Sözlerini Ümit Ünal’ın yazdığı parçanın video klibi yönetmenin aile albümlerinden ve sahaflardan cep telefonuyla çektiği görüntülerden ve filmin dikkat çekici sahnelerinden oluşuyor.

Türkiye prömiyerini geçtiğimiz Ekim ayında 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan film, sinema yazarlarından ve izleyicilerden tam not almıştı. Festivalde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Nar, jürinin bu kararıyla da büyük tartışmalara sebep olmuştu.

Bir kadının kendi adaletini aramasıyla başlayan bir öykünün anlatıldığı ve apayrı şeylere inanan dört kişiyi bir evin içinde kendilerine yarattıkları inanç dünyaları konusunda ciddi bir sorguya tabi tutan filmin başrollerinde Serra Yılmaz, İrem Altuğ, İdil Fırat ve Erdem Akakçe yer alıyor.

Çekimleri geçtiğimiz Mart ayında, İstanbul’da gerçekleştirilen Nar’ın yapımcılığını ARTİ Film olarak Türker Korkmaz üstleniyor. Türksoy Gölebeyi’nin görüntü yönetmenliğini yaptığı filmin kurgusu Çiçek Kahraman’a, müzikleri ise Selim Demirdelen’e ait.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template