♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Hisar Kısa Film Seçkisi 2012 İçin Başvurular Başladı

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nin 2005 yılından beri sürdürdüğü ve yılın en iyi 10 filmini bir DVD’de toplayan Hisar Kısa Film Seçkisi’nde kısa filminizle yer almak istiyorsanız, başvurular başladı!

Hisar Kısa Film Seçkisi'nin bu yıl ki afişi yönetmen ve ressam Tayfun Pirselimoğlu'nun "gergedan" tablosundan, tasarımcı Zeynep Özel tarafından uyarlandı.

2005 yılından bu yana gerçekleştirilen Hisar Kısa Film Seçkisi  yıl içerisinde Türkiye’de çekilen yüzlerce kısa filmi tarıyor, başvuruları topluyor, elemelerden geçiriyor ve jüri kararıyla seçilen 10 kısa filmi bir DVD’de toplayarak sinema okullarına, ulusal ve uluslararası yarışmalara, festivallere gönderiyor. Hisar Kısa Film Seçkisi kısa filmcilerin filmlerini ve kendilerini duyurmaları için önemli bir fırsat. Seçkiye alınacak filmlerin ilk toplu gösterimi 31 Mart-15 Nisan 2012 tarihleri arasında Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Hisar Kısa Film Seçkisi 2012’yi belirleyecek ana  jüride, sinema eleştirmeni Senem Aytaç, yönetmen Seren Yüce, oyuncu Serra Yılmaz ve yapımcı Zeynep Özbatur yer alıyor.

Seçkiye başvurmak isteyen yönetmenler 2011 yapımı kısa filmlerini başvuru formuyla birlikte Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’ne elden ya da postayla iletebilirler. Başvuru formu ve başvuru koşulları için Mithat Alam Film Merkezi’nin web sayfasını (http://www.mafm.boun.edu.tr/) ziyaret edebilir ya da 0212 359 46 77 – 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Hisar Kısa Film Seçkisi’ne katılmak için son başvuru tarihi, 20 Ocak 2012.
  

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template