♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Filmekimi Programına Süpriz Bir Film Eklendi: Utanç

Yönetmen ve Video Sanatçısı Steve MacQueen’in Son Filmi Utanç, Fimekimi’nin 40. Filmi Oldu.

İKSV tarafından 8-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Filmekimi, 8 gün boyunca Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Cinebonus Maçka G-Mall olmak üzere 4 sinemada sinemaseverlerle buluşacak.

Filmekimi 10. yılında bir hafta boyunca, dünyanın belli başlı festivallerinde ödüller kazanmış, Berlin, Cannes, Venedik ve Toronto’da dünya prömiyerlerini yapan filmlerden usta yönetmenlerin son yapıtlarına, programa eklenen sürpriz filmle beraber, 40 filmlik bir seçkiyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

İlk filmi Açlık / Hunger ile büyük başarı yakalayan video sanatçısı Steve Mcqueen’in ikinci filmi Utanç / Shame, 40. film olarak Filmekimi programına eklendi. Utanç / Shame, 14 Ekim Cuma gecesi Atlas Sineması’nda, geceyarısı seansında gösterilecek.

Utanç’ın başrolünde yönetmenin ilk filmi Açlık’ta olduğu gibi yine son dönemin gözde oyuncularından Michael Fassbender yer alıyor. Filmde otuzlu yaşlarında, cinsel dürtülerine hakim olamayan, her daim azgın bir New Yorkluyu canlandıran Michael Fassbender bu filmdeki performansıyla Venedik’te bu yıl En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. David Saplantı, ihtiyacın doğası ve hayatta yaptığımız seçimler üzerine, son derece sakin ve minimalist bir film olan Utanç, Cronenberg’in filmlerinden esinlenmiş.

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template