♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Mevsim Yenice’den kayıp parçalara aldırmadan yapbozu tamamlamaya çalışanların kitabı: Fil GözüÇağdaş edebiyatımızın en özgün yazarlarından Mevsim Yenice, sekiz öyküden oluşan yeni kitabı Fil Gözü’nde bu kez spot ışığını karanlığa tutuyor…. Boşlukta sürüklenen, boşlukla yaşamayı öğrenen ya da hayatındaki boşlukları doldurmaya çalışan insanların hikâyelerini ince üslubuyla kaleme alan yazar, okuru kayıp parçalara rağmen yapbozu tamamlamaya çalışanların hayatlarına dahil ediyor.

İlk iki kitabında yakaladığı özgün dil ve zengin öykü dünyasıyla çağdaş edebiyatımızda haklı bir başarıya ulaşan Mevsim Yenice’nin üçüncü öykü kitabı Fil Gözü, Can Yayınları etiketiyle raflarda!

Mevsim Yenice, ince üslubuyla kaleme aldığı Fil Gözü’nde bu kez spot ışığını karanlığa tutuyor. Boşluk teması üzerinden hiçliğe, yalnızlığa ve tamamlanmaya dair etkileyici hikâyeler anlatan yazar, öykülerinin her birinde özenle kurduğu farklı atmosferle boşluğu doldurup karaktere dönüştürüyor. Boşlukta sürüklenen, boşlukla yaşamayı öğrenen ya da hayatındaki boşlukları doldurmaya çalışan insanların yani bir nevi kayıp parçalara rağmen yapbozu tamamlamaya çalışanların öykülerini ustalıkla işliyor. Sonunda ortaya çoğumuz gibi, kendilerine söyleyecek çok şeyleri olan ama kulak vermeye mecalleri kalmayan kişiler çıkıyor. 

Gece olup da onu kendi yatağında hafif bir iniltiyle, huzurla uyurken görünce, hayatı boyunca anımsayacağı, olur olmadık yerlerde yoklayacak o derin boşlukla karşılaşacaktı. İçi bin bir istek ve arzuyla, pişmanlık ve neşeyle, merhamet ve özlemle dolu o boşlukla. O an anlayacaktı kafasını okşarken hissettiğinin ne olduğunu ve bir daha unutmamak için o duyguya bir isim verecekti. 

Fil Gözü / Mevsim Yenice
Dizi: Çağdaş 
Tür: Öykü
Yayınevi: Can Yayınları  
Sayfa Sayısı: 96
Fiyatı: 110 TL 

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template