♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Her İnsan Kendini Tamamlamak İster : Psikoterapistler Serisi’nin yeni kitabı Fritz Perls çıktı!


İnsan ruhunu anlama yolculuğuna katkıda bulunmuş dünyaca ünlü psikologlar ve psikiyatrların ilginç yaşam öyküleri ve terapi yaklaşımlarını anlatan Psikoterapistler Serisi’nin yeni kitabı Fritz Perls çıktı!

Her İnsan Kendini Tamamlamak İster  

“Geştalt Terapi’nin diğer terapilerden farkı, analiz etmeye değil, bütünleştirmeye odaklanmasıdır... Geştalt Terapi, varoluşsal bir yaklaşımdır ve sadece karakter özellikleri ya da semptomlarla ilgilenmez, kişinin tüm varoluşuyla ilgilenir.”

Yaşadığı dönemin en önemli kuramcılarından ve Geştalt Terapi ekolünün kurucularından biri olan Fritz Perls, psikanalitik kuramın baskın olduğu dönemde Geştalt Terapi yaklaşımını ortaya koyarak terapi ekolleri açısından yeni bir dönem başlatmış hem kendi dönemini hem de gelecekteki terapi yaklaşımlarının seyrini değiştirmiştir.

Bu kitap, ortaya koyduğu Geştalt Terapi yaklaşımıyla psikoloji tarihine yeni bir bakış açısı kazandıran Alman doktor, psikiyatr ve psikanalist Friedrich Salomon Perls, bilinen adıyla Fritz Perls’in yaşamına ve dünyasına yakından bakmak isteyen herkes için eşsiz bir kaynak.

Bilgen Işık Karaşahin’in kaleme aldığı Fritz Perls - Her İnsan Kendini Tamamlamak İster Destek Yayınları’ndan çıktı.
 
Arka Kapak Yazısı:
“KİŞİ, HIRS VE SUNİ AMAÇLARLA DEĞİL, ANCAK GERÇEK DOĞASIYLA KENDİNİ AŞAR.”

Geştalt Terapi ekolünün kurucularından Perls, insan insana ilişkiye vurgu yaparak, nedenleri takıntı haline getirmek yerine, şimdi ve burada ne olduğuna, bunun da nasıl olduğuna odaklanan bir terapi yaklaşımını vurguladı. Çünkü kişi, ancak gerçek bir dinleyicinin temasıyla, eşliğiyle dönüşür ve büyür. Geştalt Terapi ekolü, dünya çapında en çok kullanılan terapi ekolleri arasındadır, varoluşsal bir yaklaşımdır ve sadece karakter özellikleri ya da semptomlarla ilgilenmez, kişinin tüm varoluşuyla ilgilenir.

Bu kitap, Geştalt Terapi’nin sihirli yanlarını keşfetmemizi sağlayan Perls’ün hayatını ve Geştalt Terapi kavramlarını aktarıyor. Farkındalık, bütüncüllük ilkesi, sağlıklı kişinin özellikleri, ihtiyaçlar, tamamlanmamış işler, direnç, kördüğüm kavramları ile terapistin durması gereken yaratıcı tarafsızlığı ele alıyor.

Her İnsan Kendini Tamamlamak İster / Bilgen Işık Karaşahin
Eser Alt Başlığı: Fritz Perls
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 68 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template