♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Sevginin gücü ve ailenin önemini çarpıcı örnekler ve etkileyici çizimlerle anlatan eşsiz bir manga: Humanitas


Manga okurları için ayın en güzel haberlerinden biri Athica Yayınları’ndan geldi. Aki Yamamoto’nun üç farklı zaman, üç farklı yurt, üç farklı kahramanı hikâyenin ölümsüzlüğünde birleştirdiği “Humanitas” raflarda yerini aldı.

İnsanlık nedir? 

Birbirinden çok farklı üç hikâye; üç farklı dönem, üç farklı yer, üç farklı halk, üç farklı ana karakter... Üç farklı kaderin tek bir sorusu var: Bizi hayatta tutan nedir? İnsanın acımasızlığı, geleneklerin sertliği ama aynı zamanda sevginin gücü ve ailenin önemini çarpıcı örnekler ve etkileyici çizimlerle anlatan eşsiz bir manga! 

İlk bölüm, on üçüncü yaşına kadar kılıç sanatında eğitilmiş kör bir çocuk olan Ocelot'un, hiç tanımadığı ve aynı silah ustası Neslo tarafından eğitilmiş ikiz kardeşi Coyotte ile bir törende yüzleşmek zorunda kaldığı ve bu karşılaşmadan galip çıkma şansının çok az olduğunu bilmesinin hikayesidir! İki çocuğu da oğlu olarak gören gururlu savaşçı için bu tam bir kalp kırıklığı!

İkinci bölümde Yuri, zor bir hayat yaşayacağı bir kampa sürgün edilmiştir. Bir gün çok zor bir satranç oyununda bir problemi çözer ve SSCB şampiyonu olur. Artık tek bir hedefi vardır, dünyanın bir numarası olmak... Rakipleri, ölmek üzere olan kızını kurtarabileceklerini söyleyerek onu istikrarsızlaştırmak için ellerinden geleni yaparlar. Yuri, kendisine ikinci bir şans veren vatanı ve ailesi arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Üçüncü bölümde genç bir İngiliz olan William, bir Inuit kadın tarafından bir gemi kazasından kurtarılır. İki yıl boyunca bu insanların kültürüne uyum sağlamak zorundadır. Klanın inanılmaz avcısı güzel Ena'ya karşı hisler geliştirir, ancak duygularını ona itiraf etmeye asla cesaret edemez ve kurtarma ekibi tarafından bulunur. Elli yıl sonra bile ilk aşkını asla unutamayacaktır!

Okurken kendinizi sorgulayacağınız, dünyaya bakış açınızı değiştirecek bu hikâyeler çizimleriyle de eşsiz bir deneyim sunuyor. 

Aki Yamamoto’nun yazdığı, Peren Ercan’ın dilimize çevirdiği Humanitas Athica Yayınları’ndan çıktı. 

Arka Kapak Yazısı:
Kahramanların Pek Azı Ölümsüzlüğe Kavuşur. Onlar Ancak Geride Anlatılacak Bir Hikâye Bırakanlardır. 

Orta Amerika Ormanlarında Bir Ruha Sahip Olabilmek Adına İkiziyle Savaşmak Zorunda Kalan Ocelot, Vereceği Kararla Sadece Kendisinin Değil Aynı Zamanda Bir Milletin De Kaderini Belirleyecek Olan Satranç Ustası Sovyet Yuri Ve Bir Eskimo Kabilesindeki Balina Avcısı, Cesur Ve Güzel Ena...

Üç Farklı Zaman, Üç Farklı Yurt, Üç Farklı Kahraman. Aki Yamamoto, Humanıtas”la, Her Birini Hikâyenin Ölümsüzlüğünde Birleştiriyor.

Humanitas / Aki Yamamoto
Yayınevi: Athica Yayınları
Türü: Manga
Çevirmen: Peren Ercan
Sayfa Sayısı: 256
Etiket Fiyatı: 80 TL

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template