♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Hamdi Koç’tan Yeni Roman : Yalnız Kaldınız, Peyami Bey!

Hamdi Koç yeni romanıyla Can Yayınları’nda… “Yalnız Kaldınız, Peyami Bey!” 17 Ocak itibariyle raflarda…

“Yaprağın ve külün huzuru. Ne hatıra ne bağlılık ne korku ne üzüntü. Peyami Bey’in fikirleri vardı, ve sessiz bir dinleyiciye kendini anlatma arzusuyla doluydu. Hayata ve sonrasına dair. Haksız ölüme, o ölümün hayata bıraktığı yüke, sonrasına taşıdığı acıya dair. Geri dönenlerin yalnızlığına, cevapların imkansızlığına. Ve kendine dair. Sırları, yalnızlığı, gizliliği. Bir hiç ve birçok hiç peşinde heba olan bir hayattan sonra. Geri getirmeyi hayal ettiği kayıplar. Kayıp lisan. İki dünya arasındaki. O yasak o unutulmuş bağ, yaşayanlarla ölüler arasındaki. Ve kendini adadığı ilim. Yaşayanların rüyalarında direnen çığlıklardan ses ses, hece hece. Ruhun doğum anına geri, karanlıklar ilminin içinden.”

Hamdi Koç, yeni romanı Yalnız Kaldınız, Peyami Bey! ile okuyucularıyla  buluşuyor. Günümüz edebiyatının önde gelen isimlerinden Hamdi Koç, okuru tartışmalı kimliğiyle Peyami Safa ve Türk edebiyatının önemli edebiyat kahramanları eşliğinde bir yolculuğa çıkarıyor. Yalnız Kaldınız, Peyami Bey!, Hamdi Koç'un yetkin anlatımı ve sıra dışı kurgusuyla keyifli bir okuma…

HAMDİ KOÇ: 1963 yılında Fatsa’da doğdu. İÜ İngiliz Filolojisi’nden mezun oldu. İlk romanı Çocuk Ölümü Şarkıları 1992’de yayımlandı. İkinci romanı Melekler Erkek Olur (2002) ile Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından biri oldu. Bu romanı Çiçeklerin Tanrısı (2003), İyi Dilekler Ülkesi (2005) ve Bir Eski Kocanın Öğleden Sonrası (2009) izledi. Koç sonraki romanı Çıplak ve Yalnız ile 2013 Dünya Kitap Yılın Telif Kitabı Ödülü’nü ve 2014 Orhan Kemal Roman Ödülü’nü kazandı.

Yalnız Kaldınız, Peyami Bey! / Hamdi Koç
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 260 Sayfa
Fiyatı: 21 TL
Yayın tarihi: 17 Ocak 2017


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template