♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Koray Avcı Çakman’ın Ödüllü Romanı Raflarda!

Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından 2015 Çocuk Romanı Ödülü almaya hak kazanan Koray Avcı Çakman’ın Düşlerin Peşindeki Çocuk adlı romanı raflardaki yerini aldı!

Yazdığı eserlerle çocuk edebiyatı alanında pek çok ödüle değer görülen Koray Avcı Çakman, Düşlerin Peşindeki Çocuk ile okurlarını masalsı bir serüvene davet ediyor. 

Bir bacağı aksak olduğu için kendisine “Ördekayak” adını veren bir çocuğun kendini ve dünyayı keşfetme heyecanına tanık olduğumuz kitapta, bize Ördekayak’ın büyükannesinin anlattığı masallar da eşlik ediyor. Masalla romanın iç içe geçtiği, çocukların öteki kavramına karşı farkındalıklarını arttıran Düşlerin Peşindeki Çocuk minik okurların merak duygusunu da besliyor! 

Düşlerin Peşindeki Çocuk Altın Kitaplar etiketiyle tüm kitapçılarda!

Kendini ve dünyayı keşfetmeye çalışan bir çocuğun masalsı serüveni...
Ördekayak çok sevdiği büyükannesine haber vermeden, önce kayıp masalın, ardından da düşlerinin peşine düşer ve Altın Göl’ü aramaya çıkar. Bu yolculukta köpeği Geveze de ona eşlik etmektedir. İki kafadarı, Altın Göl’ün yolunda birçok macera beklemektedir. 

Ördekayak sepetçiden yalnızca sepet örmeyi, Çömlekel’den yalnızca çömlek yapmayı, ahşap ustasından ahşap oymayı, iplikçiden iplik boyamayı öğrenmekle kalmaz. Kamışlar yapılan işe özeni, çömlekler dikkatle yapılan işin güzelliğini, ahşap
oymacılığı sabrı anlatır ona…

Bu yolculuk bir anlamda Ördekayak’ın kendini ve dünyayı keşfetme serüvenidir ve orada aradığı pek çok sorunun yanıtını bulur. 

Acaba Ördekayak, Falanca Efendi’nin Filanca kızının derdine derman olabilecek midir?

Çömlekel’in, kilimlerin ve Altın Göl’ün sırrı nedir?

İplikleri sabrın ve azmin rengine boyayan iplikçi, düşleri ne renge boyar?

Yalnız peşine düşülen düşler mi gerçekleşir?

Yeni tanışacaklar için Koray Avcı Çakman:
Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. mezunu olan ve 2006 yılından beri yazar olarak yaşamını sürdüren Koray Avcı Çakman’ın çocuk kitapları farklı pek çok yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Yazar ayrıca çeşitli dönemlerde TRT’ye çocuk öyküleri ve senaryolar yazmıştır. 2006’da Ömer Seyfettin Öykü Yarış-ması’nda mansiyon, 2009’da II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda Son Trenler Makas Değiştirmez ile üçüncülük ödülü, 2010’da Arkadaşım Flamingo Temalı Çocuk Öyküleri Yarışması’nda Flamingo Günlüğü ve aynı yıl II. Kelenderis Öykü Yarışması’nda Mavi Bisiklet isimli öyküyle ikincilik ödülleri kazanan yazar, 2011’de TUDEM Çocuk Romanı Yarışması’nda Almarpa’nın Gizemi ile birincilik, 2012’de TUDEM Çocuk Öyküleri Yarışması’nda Gülen Sakız Ağacı ile ikincilik ödüllerine layık görülmüş; 2015’te Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı romanı ödülünü kazanmış ve 2016’da TUDEM Kısa Öykü Yarışması’nda da mansiyon almıştır.

Düşlerin Peşindeki Çocuk / Koray Avcı Çakman
Altın Kitaplar, Roman, +9 Yaş Çocuk
Sayfa Sayısı: 144
Fiyatı:  12.00 TL
Dağıtım Tarihi: 23.11.2016

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template