♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Beyaz Diş, Jack London’ın 100. Yıl Anısına Yeniden Basıldı

Dünyaca ünlü yazar Jack London’ın 1906'da çıkan Beyaz Diş isimli meşhur romanı, ölümünün 100. yıldönümü münasebetiyle yeniden basıldı. London, 22 Kasım 1916'da, geride bıraktığı 15 eseriyle, hayata gözlerini yummuştu.

Bir asırdır neredeyse bütün kuşakların anılarında yer eden Beyaz Diş bu sefer resimli olarak basıldı. Sena Yayınları’ndan çıkan vazgeçilmez çocuk klasiği Beyaz Diş, Jack London’ın anısına kitapçılardaki raflarda bir kez daha yerini aldı.

19. yüzyıl sonlarında, Klondike Altına Hücum döneminde geçen macera dolu hikâyede, annesi yarı köpek, babası kurt olan Beyaz Diş, vahşi hayatla insanlar ve evcilleşme arasında kalmıştır. Hem insanların hem de hayvanların eziyet ettiği ve kendisinden başka her türlü canlıya karşı güvenini kaybeden ve yalnızca vahşi hayata tutunan Beyaz Diş, insan ile hayvanlar arasındaki ilişkileri, vahşi hayatı; bir hayvanın gözünden büyük bir başarıyla anlatıyor.

Jack London (John Griffith) 12 Ocak 1876'da San Francisco'da doğdu. Yazdıklarının hemen hemen hepsi geçirdiği yaşam deneyimlerine dayanıyor. Yoksul bir ailenin oğlu olarak çok küçük yaşta çalışmaya başladı. 1897'de altın aramak isteyen binlerce kişi gibi Jack London da Kanada'ya gitti ve bu yolculuk yazarlığının keşfi oldu.  Bir yıl kaldığı Klondike hakkında, 1903'te yayımlanan Vahşetin Çağrısı ile 1906'da çıkan Beyaz Diş dahil çok sayıda öyküyü kaleme aldı. 22 Kasım 1916'da, geride bıraktığı 15 eseriyle aramızdan ayrıldı. Ölümünden sonra önce Avrupa sonra da tüm dünyada kazandığı ün Amerika'dakinden çok daha fazla.

Beyaz Diş / Jack London
Sena Yayınları
Sayfa Sayısı: 288
12,00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template