♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İllüzyon Dünyasını Keşfederek Sürükleyici Maceralara Çıkmaya Hazır Mısınız?

Genç Timaş’ta serinin iki kitabı yayımlanmış olan Genç Houdini üçlemesi, üstün yetenekleri olan ünlü illüzyonist Harry Houdini’nin gençliğine dair alternatif bir bakış sunuyor.

Ünlü hokkabaz Harry Houdini, dünyayı dolaşmış, buzlu göllerin dibine batmış çivili sandıklardan çıkmayı başarmıştır. Yetmiş metre yükseklikte bir köprüde, kolları arkadan bağlı asılı kalmış ve elini kolunu sallayarak herkesle alay edercesine oradan kurtulmuştur. Ünlü illüzyonistin bu enteresan yaşantısı ve becerileri, Simon Nicholson'a, "peki ya gençliğinde, Harry bunca numarayı nereden öğrenmişti?" sorusunu sordurur ve ardından Harry Houdini'nin gençliğine dair kurguladığı maceralarla bir üçleme oluşturur.

Serinin Yazarı Simon Nicholson, çok sayıda oyun, kitap ve yüz bölümden fazla çocuk dizisi kaleme aldı. İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatlar Akademisi Ödülleri’ne ve Kraliyet Televizyon Cemiyeti Ödülleri’ne aday gösterildi.

Oxford University Press tarafından basılan kitap: Genç Houdini Serisi

Genç Harry’nin, ünlü ve yenilmez Harry Houdini’ye dönüşme macerasını merak edenlere!

GENÇ HOUDINI Kayıp Hokkabazın Peşinde ve Beyaz Karga Birliği
Üç kitaptan oluşacak bu kurmaca serisinde Houdini’nin gençliğine yolculuk ediyoruz. Bu ünlü hokkabazın hayali gençliğindeki sürükleyici maceralar illüzyon dünyasına dair bakış açısı geliştirmemizi sağlıyor.

Serinin ilk romanı Kayıp Hokkabaz’ın Peşinde’de Manhattan’a, 1886 senesine gidiyoruz. Bu romanda genç Harry ve oyunlarını sergilerken ona yardımcı olan sadık arkadaşları Arthur ile Billie, bir tiyatroda çalışan, Harry'nin hocası hokkabaz Herbie Lemster'ın gizemli kayboluşunu araştırıyor. Gençlerin elinde ise yalnızca birkaç ipucu vardır. Herbie’nin titreyerek sergilediği performansının ardındaki ani yok oluşundan geriye kalan mor duman ve gümüş yılan bir broş... Arkadaşlarının desteği ve Harry'nin üstün yetenekleri ile düğümler çözülmeye çalışılıyor.

Serinin ikinci romanı Beyaz Karga Birliği'nde ise Houdini ve arkadaşları esrarengiz mektuplar aldıkları Beyaz Karga Birliği tarafından New Orleans'a gizemli bir görev için gönderilirler! Serinin üçüncü kitabı ise Ekim ayında okurlarla buluşacak.

Genç Houdini serisi, gençleri illüzyon dünyasında sürükleyici bir maceraya çıkarırken sihrin olmadığı, her şeyin illüzyondan ibaret olduğu alt mesajını da veriyor. Gösterilerdeki tüm sırların ardında performans, hız ve dikkatin olduğuna dikkat çekiyor.

Genç Houdini - Kayıp Hokkabazın Peşinde / Simon Nicholson
Yayınevi: Genç Timaş
İlk Baskı Tarihi: Mayıs 2016
Sayfa Sayısı: 208
Fiyatı: 10 TL

Genç Houdini - Beyaz Karga Birliği / Simon Nicholson
Yayınevi: Genç Timaş
İlk Baskı Tarihi: Mayıs 2016
Sayfa Sayısı: 192
Fiyatı: 10 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template