♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Blue Jasmine / Mavi Yasemin

Woody Allen’ın, Amerika gişesinde en başarılı açılış haftası rakamını elde eden filmi “Blue Jasmine” çok bekletmeden “Mavi Yasemin” adıyla gösterime 27 Eylül’de gösterime giriyor.

Amerika’da 23 Ağustos’ta vizyona giren film salon başına 102.000 $ hasılat ile sinema tarihinin en yüksek altıncı gişe hasılatını yaptı. Ki, son yıllarda peşpeşe filmler çeken Allen için beklenmedik bir başarıya denk gelen durumun bize yansıması çok beklemeden yaygın dağıtımla filmi izleyecek olmak... Malumunuz son filmlerini hayli geriden takip ediyor, festivallere ve daha çok korsana mahkum kalıyorduk... Woody Allen’ın her zamanki gibi güçlü bir oyuncu kadrosunu nükteli ve keskin bir senaryoyla bir araya getirdiği film, Oscar adayı olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Cate Blanchett’in muhteşem oyunculuğuyla da konuşuluyor. Alec Baldwin, Sally Hawkins, Peter Sarsgaard, Louis C.K. ve Bobby Cannavale de ona eşlik ediyor...

Hayatı paramparça olan Jasmine’in, zengin bir iş adamı olan Hal ile evliliği de dahil olmak üzere hiçbir işi yolunda gitmemiş, üstüne tüm parasını da kaybetmiştir. Zarif ve sosyetik bir New York’lu olan Jasmine her şeye baştan başlamaya karar verince San Francisco’da mütevazı bir hayatı olan kardeşi Ginger’ın yanına taşınır. 

Ustanın son filmi hakkında gelen tüm eleştiriler olumlu, oscar adaylığı kulislerinde de bolca konuşulmasıyla yılın önemli filmlerinden biri olarak etiketlenmiş durumda... Blanchett’ın formda olduğu konusunda herkes hemfikir... Allen için söylenenler arasında pek olumsuz yorum olmasa da, ufak tefek sorunların görmezden gelindiğinin altını çizerek “iyi ki varsın Allen usta” sözleriyle hayranlıklar tazeleniyor... Bu kadar övgüden sonra fragmanı değerlendirecek halimiz yok elbette... Sabırsızlıkla bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template