♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Alakarga’dan Haziran Yenileri

Alakarga Kitap Haziran ayını üç yeni kitapla karşılıyor. Ünlü Macar romancı Krisztián Grecsó’nun sevilen romanı “Peşinden Gidiyorum”, İzzet Dönmez’in yeni romanı “Süt ve Çikolata” ve öyküleriyle tanıdığımız Nalân Kiraz'ın novellası “Günindi” ayın yeni kitapları. Özellikle Grecsó’yu herkese önermeyi borç biliriz…

Peşinden Gidiyorum / Krisztián Grecsó
Ünlü Macar romancı Krisztián Grecsó’nun sevilen romanı Peşinden Gidiyorum Türkçede.

Kendisinden bir üçüncü kişi olarak bahseden Daru, küçüklüğünden başlayarak ilk aşkını, sevgililerini, heyecanlarını, okul günlerini, babasını ve Damos Dede’yi anlatıyor.

Küçük bir oğlan çocuğundan bir genç adama doğru yol alan Daru hayatının peşinden giderken, biz de eşlik ediyoruz bu kitapta
Çeviren: Gün Benderli
1.Basım: Haziran 2016
Sayfa: 371
Fiyat: 20 TL


Süt ve Çikolata / İzzet Dönmez
Devrim bazen tek kişiliktir.

Bir modern zaman kahramanı Çikolata. Arkasında ahlaksızlardan, gizli suçlulardan oluşan bir ölüler ordusu bırakıp kaçmaya koyulmuşken karşısına çıkan güzel öğretmen Süt’e tutulunca her şeyin rengi değişir. Bu arada okur, Emiliano Zapata’nın en yakın dava arkadaşlarından Chocolate ve karısı Leche ile bu ikisi arasında ne gibi bir ilişki olduğunu merakla takip edecek.

İzzet Dönmez’in Alakarga’dan çıkan bu ikinci romanını zevkle okuyacaksınız.
1.Basım: Haziran 2016
Sayfa: 389
Fiyat: 20 TL


Günindi / Nalân Kiraz
Sakin bir kıyı kasabasında...

Öyküleriyle tanıdığımız Nalân Kiraz'dan bu kez bir kısa roman. Günindi, ülkemizin güneyinde bulunan sakin bir kıyı kasabasıdır. Tatilini geçirmek için buraya bir arkadaşının yanına giden Ezra, ne yazık ki, geçmişini geride bırakamayacaktır. 

Nalân Kiraz, taşranın idealize edilmiş bir "kafa dinleme mekânı" olmadığını, tersine tüm olasılıklara açık, insanın içindeki öbür kişilikleri ortaya çıkarmaya hazır bir dünyanın taşrada hazır beklediğini anlatıyor Günindi'de. Bir solukta okuyacaksınız.
1.Basım: Haziran 2016
Sayfa: 112
Fiyat: 10 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template