♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Bir Başka Dünyanın Çocukları: Köpekler / Kediler

Hayatı boyunca hayvanlarla yaşayan Banu Aydın’ın İnkılâp Kitabevi’nden çıkan iki kitabı Bir Başka Dünyanın Çocukları/Köpekler ve Bir Başka Dünyanın Çocukları/Kediler, diğer kedi köpek kitaplarından çok farklı!

Bakımları, beslenmeleri, sağlıkları gibi konuların yanında okurken duygulanacağınız yaşanmış hikâyelerin de bulunduğu bu kitapların tüm telif geliri sokak hayvanları ve arazi çocuklarına bağışlanacak.

“Şüphesiz ‘hayvan’ deyince aynı şeyi anlamıyoruz,” diyor Banu Aydın. Dünyanın insanların olduğu kadar hayvanların da olduğunu savunarak onlar için elinden geleni ardına koymuyor. Eziyet gören, yaralanan, koltuğu tırmaladığı için sokağa atılan binlerce kedi ve köpeğin kurtulması için yorulmadan, inancını kaybetmeden çalışıyor. Boş arazilere terk edilen yüzlerce köpeğe her hafta battaniye, mama ve en önemlisi sevgi götürüyor. Evinde 6 köpek ve 4 kediyle yaşadığı için onları çok iyi tanıyor. İşte bu kitaplar Aydın’ın onlarla ilgili sayısız tecrübelerinden oluşuyor. 

Eğitimlerinden beslenmelerine, ırklardan hangi cinsin sizin için daha uygun bir arkadaş olacağına birçok konunun işlendiği bu kitaplarda ayrıca veteriner hekimlerin kaleme aldığı aşı takvimi, hastalıklar vb. konular da bulunuyor.

Sadece kedi, köpek sahipleri için değil, sahiplenmek isteyenler için de bir kılavuz olan bu kitapların tüm telif geliri Kemerburgaz bölgesinde haftanın 6 günü besleme, tedavi ve koruma alanları yapılan 300’e yakın sokak hayvanı ve arazi çocuklarına bağışlanacaktır. 

Çaresiz bir varlık görünce dönüp gitmeyin, belki de hayattaki en büyük sınavınız budur!

Şüphesiz “hayvan” deyince aynı şeyi anlamıyoruz.
Hayatlarına Dokunun 
Arkadaşınızı Doğru Tanıyın 
Eğitim 
Köpeğimin Beslenmesi 
Sağlık 
Merak Ettikleriniz

Sokakta her gün sahipsiz hayvanlar görüyoruz. Kimi zaman onların başını okşuyor, kimi zaman bir kap su ve mama bırakıyoruz onlar için. Peki sonra? Yolumuza devam edip sıcacık evlerimizde huzurlu yaşamlarımıza geri dönüyoruz.

Barınaklara, sokaklara ve boş arazilere bırakılan binlerce köpeğin bir hevesle sahiplendirildikten sonra başlarına neler geldiğini, neden terk edildiklerini biliyor muyuz? Peki, onların en çok istedikleri şeyin aslında sevgi olduğunu...

Hayatı boyunca hayvanlarla birlikte yaşamış olan Banu Aydın tüm bu soruların cevabını çok iyi bilen, kendini onlara adamış biri. 

Köpekler hakkında yazdığı bu kitapta onların hikâyelerini okurken dünyalarını daha yakından tanıyacak; bakımları, beslenmeleri, eğitimleri gibi bilgi sahibi olmanız gereken konular hakkında çok şey öğreneceksiniz.

Sadece köpek sahipleri için değil, köpek sahiplenmek isteyenler için de bir kılavuz.

İstanbul’da doğan Banu Aydın, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra sekiz yıl çeşitli bankalarda uluslararası para ve sermaye piyasaları alanında çalıştı. Hayatının büyük bir kısmını aile çiftliğinde geçiren Banu Aydın, on bir yıldır iletişim ve reklam sektöründe çalışmakta ve yedi yıldır 13 Reklam ad.co’da ajans başkanı olarak görev yapmaktadır.

Banu Aydın, Bir Başka Dünyanın Çocukları/Köpekler 
İnkılâp Kitabevi, İstanbul 2016
Sayfa Sayısı: 160
Fiyatı: 20 TL

Banu Aydın, Bir Başka Dünyanın Çocukları/Köpekler 
İnkılâp Kitabevi, İstanbul 2016
Sayfa Sayısı: 112
Fiyatı: 20 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template