♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Kırmızı Kedi’den Yeni Seri : Futbolun Yıldızları

Kırmızı Kedi Yayınevi bu ay yeni bir seriye başlıyor ve yeşil sahaların yıldızlarını mercek altına alıyor. Ünlü Spor Spikeri Uğur Önver'in yazdığı "Futbolun Yıldızları", sahada yaptıkları her hareketle alkış alan, istatistik ve rekorları alt üst eden futbolcuların hiç bilmediğimiz yönlerini öğrenmeye çağırıyor... 

Elbette seriyi hangisinin daha iyi olduğuna karar veremediğimiz Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi başlatıyor. İlk kitapta Cristiano Ronaldo'nun hayatından en çarpıcı kesitleri görecek ve onun daha önce hiç bilmediğiniz yönlerini öğreneceksiniz. İkinci kitapta dünyanın en iyi oyuncularından kabul edilen Lionel Messi'nin çarpıcı hayatını okuduktan sonra onu sahada futbol oynarken bambaşka bir gözle izleyeceksiniz.

RONALDO’NUN HİKÂYESİ
Futbolun Yıldızları - 1
Cristiano Ronaldo’nun hayatını anlatmak tabii ki bir kitaba sığmaz çünkü o yaşayan bir efsane. Bu kitap onun ibretlik yaşamöyküsüne açılan minik bir pencere sadece.  O pencereden içeriye baktığınızda, futbolun prensi Ronaldo’nun hayatından en çarpıcı kesitleri görecek ve belki onun daha önce hiç bilmediğiniz yönlerini öğreneceksiniz.

Ronaldo’nun Hikâyesi’nde sıfırdan, adım adım zirveye tırmanan, Portekizli fakir bir ailenin çocuğu olan Ronaldo’nun hırsını, korkularını ve hayallerini gerçekleştirmek için çıktığı yolda karşılaştığı zorlukları okuyacaksınız.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi’yle birlikte dünyanın en iyi oyuncusu olarak kabul ediliyor ve yılda ortalama 40 milyon avroluk kazancıyla en çok kazanan futbolculardan biri. 
İşte Cristiano Ronaldo’nun hikâyesi.

Dizisi: Kırmızı Kedi / Çocuk / Gençlik
Yazan: Uğur Önver
Sayfa: 152
Fiyatı: 12 TL


MESSİ MUCİZESİ
Futbolun Yıldızları - 2
Elinizde tuttuğunuz bu kitap futbola beş yaşında mahallesinin takımı Grandoli’de başlayıp on üç yaşında dünyanın en büyük kulüplerinden birine, Barcelona’ya transfer olan Lionel Andrés Messi Cuccittini’nin yaşamöyküsüdür ve her satırı gerçektir. 

Bir çocuk düşünün, doktor ona, “Senin boyun 1 metre 50 santimi geçmeyecek, hep küçük kalacaksın,” diyor ve o çocuk dünyanın en büyük futbolcusu oluyor. Bu mucize değil de nedir?
Messi’nin neler yaşadığını, hangi imkânsızlıklardan geldiğini öğrendiğinizde ona olan saygınız bir kat daha artacak. 

Messi Mucizesi’nde öğrendiklerinizden sonra onu sahada futbol oynarken bambaşka bir gözle izleyeceksiniz. 

Dizisi: Kırmızı Kedi / Çocuk / Gençlik
Yazan: Uğur Önver
Sayfa: 112
Fiyatı: 10 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template