♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Dilek Neşe Açıker’den Yeni Roman: Gündüz Kelebeği

Evladıma Miras Bu Sevda ve Denizin Hikâyesi kitaplarından da tanıdığımız yazar Dilek Neşe Açıker bu kez “Gündüz Kelebeği” isimli romanı ile karşımızda. Yitik Ülke Yayınları’nca yayımlanan roman, 80’li yıllarda başlayan ve günümüze kadar gelen bir hikâyeyi okuyucu ile buluşturuyor. 

Sislere gömülen bir ada, Samatya ‘da bir kahve ve kusursuz görünen evlerin kalın duvarları arasına gizlenen hayatlar... Gündüz Kelebeği, farklı nedenlerle sessizliği seçen karakterlerin birbiri içine geçmiş hayatlarını, çelişkilerini ve değişimlerini anlatan bir roman. 

Sevdiği adam uğruna sessizliği seçen İnci, paranoyaları ve tutkuları arasında "düzen" dediği hayatı sürdürmeye çalışan Fuat, yolunu kaybeden Ali, yıllar boyu sırlarla yaşamanın ağır yükünün acısını sevdiği herkesten çıkaran Mukaddes. Her biri iyi ile kötü arasındaki sınırı aşmamak için mücadele ederken yenilen yalnız insanlar. 

“Benim sessizliğim onun huzuru, onun sessizliği benim cehennemim.”

“Gündüz Kelebeği”, Dilek Neşe Açıker, roman, 326 sf,  Ekim 2015, Yitik Ülke Yayınları, 22 TL

DİLEK NEŞE AÇIKER
3 Ocak 1972’de İstanbul’da doğan yazar Dilek Neşe Açıker 1995 yılın İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Eğitimini tamamlamasının ardından müzik sektöründe profesyonel olarak çalışmaya başlayan yazar, uzun yıllar pek çok sevilen albümün yapımına imza atarken, aynı zamanda şarkı yazarlığı ve etkinlik yönetimi gibi işlerle de uğraştı. İki binli yılların ortasında televizyon yazarlığı ve proje yöneticiliğine geçiş yaptı. Aynı dönemde spor yazarlığına da başladı. Çeşitli gazete ve dergilerde spor yönetimi, spor pazarlaması gibi konularda makaleler yayınlayan yazarın 2013 yılında, Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan Evladıma Miras Bu Sevda isimli bir de futbol-anı kitabı bulunuyor. Çeşitli derleme kitaplarda öyküleri de yayınlanan Dilek Neşe Açıker, 2014 yılında ilk romanı Denizin Hikâyesi’ni yayınladı. Yazarın Su Ilgın isminde bir de kızı var.
  

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template