♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Akbank Sanat Caz Günleri Başlıyor

Akbank Sanat, Haziran ayında düzenleyeceği Akbank Sanat Caz Günleri’nde dünyaca ünlü ustaları ve Türk cazının önde gelen isimlerini müzik tutkunlarıyla buluşturuyor. 

Gitarda Dave Allan, davulda Joey Baron ve basta Drew Gress’dan oluşan American Trio’nun 02 Haziran 2015, Salı günü gerçekleştireceği konser ile başlayacak olan Akbank Sanat Caz Günleri’ne 4 Haziran 2015, Perşembe günü Evrim Demirel konuk olacak. Etkinlik kapsamında Türkçe cazın güçlü vokallerinden Şenay Lambaoğlu, 10 Haziran 2015 Çarşamba günü; kuşağının en yetenekli saksafoncusu  olarak gösterilen En İyi Avrupa Müzisyen Ödülü sahibi Francesco Bearzatti  ise 16 Haziran 2015, Salı günü caz tutkunlarıyla buluşacak. Akbank Sanat Caz Günleri, dünyaca ünlü Cezayirli sanatçı Karima Nayt’ın 30 Haziran 2015, Salı günü yaylı çalgılar dörtlüsü BİS Quartet eşliğinde vereceği konserle sona erecek. 

Akbank Sanat Caz Günleri American Trio ile Başlıyor
Akbank Sanat Caz Günleri, 02 Haziran 2015, Salı günü American Trio’nun gerçekleştireceği konser ile başlayacak. Fantastik tekniği, kuvvetli melodik anlatımı ve kusursuz besteleri ile tanınan Dave Allan, Carmen McRae, Dizzy Gillespie, Tony Bennett, Hampton Hawes, Chet Baker gibi dünyaca ünlü isimlerle sahne alan ünlü davul sanatçısı Joey Baron ve New Yorklu bas gitarist Drew Gress’den oluşan American Trio konserde sevilen parçalarından oluşan bir repertuar seslendirecek.     

Konser – AMERICAN TRIO
Dave Allan (gitar), Joey Baron (davul), Drew Gress  (bass )
02 Haziran 2015, Salı / 21.00 / Yer: Akbank Sanat
Bilet Fiyatı:  Tam: 20 TL / Öğr: 10 TL

Caz ve Klasik Müziğin Yetenekli İsmi Evrim Demirel, Akbank Sanat Caz Günleri’nde
Son dönem caz ve klasik müziğin en yetenekli isimlerinden biri olan besteci ve piyanist Evrim Demirel, Türk folkloru ve Osmanlı dönemi musikisinden etkiler taşıyan müzikleri ile 04 Haziran 2015, Perşembe günü Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında sahne alacak. 

Doğu ve batı çalgılarını bir araya getirerek kendine has bir yol çizen Evrim Demirel’in ister caz ister Türk müziği, ister klasik müzik takipçisi olsun tüm dinleyicileri hayran bırakan eserlerini seslendireceği konserinde sanatçıya, tanburda Bora Uymaz, kontrabasta Volkan Topakoğlu ve davulda Erdem Göymen eşlik edecek. 

Konser – EVRİM DEMİREL
Evrim Demirel (piyano), Bora Uymaz (tanbur), Volkan Topakoğlu (kontrabas), Erdem Göymen (davul)
04 Haziran 2015, Perşembe / 20.00 / Yer: Akbank Sanat
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL / Öğr: 10 TL


Türk Caz Sahnesinin Heyecan Uyandıran Sesi Şenay Lambaoğlu Akbank Sanat’ta
Türkçe cazın güçlü vokallerinden Şenay Lambaoğlu, 10 Haziran 2015, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta vereceği konser ile sevenleriyle buluşacak. Lambaoğlu konserinde, İçimde Aşk Var ve 2014 yılında yayınladığı Zarf Tümleci albümlerinde yer alan sevilen eserlerinin yanı sıra Ayten Alpman, İlhan Şeşen, MFÖ ve Fikret Kızılok’un şarkılarını da yorumlayacak. Sanatçıya konserde davulda Ekin Cengizkan, piyanoda Baki Duyarlar, basta Kağan Yıldız ve trompette Şenova Ülker’dan oluşan yıldız bir kadro eşlik edecek. 

KONSER – Şenay Lambaoğlu
Şenay Lambaoğlu (vokal), Ekin Cengizkan (davul), Baki Duyarlar (piyano), Kağan Yıldız (bas),
Şenova Ülker (trompet) 
10 Haziran 2015, Çarşamba / 20:00 / Akbank Sanat
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL

Ünlü Saksafoncu Francesco Bearzatti Akbank Sanat Caz Günleri’nde
Müzik otoriteleri tarafından kuşağının en yetenekli saksafon ustası olarak tanımlanan En İyi Avrupa müzisyen ödülü sahibi Francesco Bearzatti, 16 Haziran 2015, Salı günü Akbank Sanat Caz Günleri’nin konuğu oluyor. 

2011 yılında Around Ornette albümü ile yılın en iyi CD’si ödülünü kazanan ünlü trompetçi Giovanni Falzone, kalın ve pes seslerin virtüözü olarak tanınan basçı Danilo Gallo ve çağdaş İtalyan müzik sahnesinin en aranılan davulcularından Zénon de Rossi ile birlikte sahne alacak olan Francesco Bearzatti caz tutkunlarına unutamayacakları bir konser vaad ediyor. 

Konser – FRANCESCO BEARZATTI
Francesco Bearzatti (saksofon, klarinet, elektronik çalgılar, vokal), Giovanni Falzone (trompet), Danilo Gallo (kontrbas, bas gitar, bas flüt), Zeno De Rossi (davul, perküsyon)
16 Haziran 2015, Salı / 20.00 / Akbank Sanat
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL / Öğr: 10 TL

Caz Dünyasının Özgün Sesi Karima Nayt Akbank Sanat’ta
Dünyaca ünlü Cezayirli sanatçı Karima Nayt, yaylı çalgılar dörtlüsü BİS Quartet eşliğinde 30 Haziran 2015, Salı günü  Akbank Sanat Caz Günleri’nde  sahne alıyor. Yaşanmışlıklar üzerine yazdığı besteleri ile tanınan ünlü şarkıcı, dansçı ve oyuncu Karima Nayt, şarkılarını Cezayir Arapçası, klasik Arapça ve Fransızca olarak seslendiriyor.  

Akbank Sanat’taki konserinde 13 farklı karakter hakkında 13 şarkı içeren “Quoi d'Autre?” isimli albümünden eserler seslendirecek olan sanatçıya bendir ve perküsyonda Youcef Grim,  gitarda Olle Linder, basta Andreas Unge, bandoneonda Mikael Augustsson ve perküsyonda Fredrik Gille eşlik edecek. Müzikseverlere farklı bir deneyim sunmayı vaadeden Nayt, etkileyici sahne performansı ile unutulmaz bir gece yaşatacak.

KONSER – Karima Nayt
Karima Nayt (vokal), Youcef Grim (bendir, perküsyon), Olle Linder (gitar), Andreas Unge (bas), Mikael Augustsson (bandoneon), Fredrik Gille (perküsyon)
30 Haziran 2015, Salı / 20:00 / Akbank Sanat
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template