♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: You’re Next / Katliam Gecesi

Son yılların zekice tasarlanmış en korkunç filmlerinden biri olarak kabul edilen “You’re Next”, nihayet “Katliam Gecesi” adıyla 27 Eylül’de gösterime giriyor.

Ev saldırısı türündeki korku filmlerine yeni bir soluk getirdiği söylenen “You’re Next”te, maskeli ve baltalı katiller Davison ailesinin evini basınca, talihsiz kurbanlar tuzağa düşmüş gibi görünür… Ama daha sonra ailenin beklenmedik misafiri aralarındaki en yetenekli katil olduğunu kanıtlar.

2011 yapımı film uzun zamandır internet dünyasında merak edilen korku gerilimlerin başında geliyor... İlk gösterimini Eylül 2011’de yapan film, iki sene boyunca ortalarda gözükmemiş ve bu yıl Şubat ayından itibaren yeniden festivalleri dolaşmaya başlamıştı. İlk gösterimde Toronto’dan izleyicinin seçimi ödüllerinden kaptığı ikincilikten sonra, Austin Fantastic Fest’e en iyi film, yönetmen, senaryo ve aktrist ödülleriyle damga vurarak ününü pekiştirdi. 23 Ağustos’taysa Amerika kıtasında gösterime girdi... İlk gelen tepkiler beklentilerin karşılandığı yönünde... 

On parmağında on marifet bulunan ve son dönemde korku antolojisi filmlerine de katkıda bulnan Simon Barrett’in senaryosunu yazdığı filmde, yönetmen koltuğunda Adam Wingard oturuyor. 2004’te kısa korku “The Little One” ile kariyerine başlayan Wingard, filmleri neyi gerektiriyorsa onu yapan isimlerden... Altıncı uzun metrajını yöneten Wingard, Barret ile ilk ortaklığa 2010 yapımı “A Horrible Way to Die” ile girişmişti. İkilinin adını duyurmasını sağlayan film vasat olsa da, yılın ses getirenlerinden olmuş ve yılı üç ödülle kapatmıştı. İkili, 2011 yılına da biri dram, ikisi korku üç film sığdırmış gözüküyor. Geçtiğimiz yılı da “V/H/S” serisi ve “The ABCs of Death” ile geçiren Barret ve Wingard, şu sıralar “The Guest”in çekimlerinde... Anlayacağımız iyi anlaşan ve çoktan ekip haline gelmiş bir ikilimiz mevcut... Senaryo ve yönetmen konusunda herhangi bir soru işareti yok... Sharni Vinson, Nicholas Tucci, Wendy Glenn, Joe Swanberg, Amy Seimetz ve Rob Moran’dan oluşan oyuncu kadrosunun birde özel konuğu mevcut... Türün yükselen yönetmenlerinden Ti West... 

Bir korku filminden ne bekliyorsak hepsini sunmakla kalmayıp, izleyeni gaza da getiren fragmanı, sosyal medyadaki şöhreti ve ödülleri derken ağzımız sulanıyor... Merakla bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template