♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Göbekli Tepe Muhafızı : Her Şeyden Önce İnanç Vardı!

Yonca Eldener, "Göbekli Tepe Muhafızı" ile okuru Anadolu’nun en derin ve kadim sırlarının fısıldandığı, gizemli inançlarla tek tanrılı dinlerin harmanlandığı, ehil olmayanlara kapalı olan sırların saklandığı ve insanlık tarihinin baştan yazıldığı bir mabedin, insanlığın sırlarına ortak etmeye hazırlanıyor! 

Kadim bilgeliğin sırlı ağzı hikmet sahipleriyle fısıldaşıyor!
Milas’ta kalan son Musevi olan bilgisayar korsanı Kamil, dil bilimci annesi Eren’i defnettikten sonra Harranlı İbrahim’in evlerini satın almak için yüksek fiyattaki teklifiyle karşılaşır. Milas’ta kimsesi kalmayan Kamil ise teklifi kabul eder. Fakat Harranlı İbrahim, Kamil ile görüşmesinin ardından öldürülür. Tek zanlı ise Kamil’dir. Şartlı salıverilen Kamil, Harranlı İbrahim’in gerçekte kim olduğunu araştırırken annesi ve İbrahim’in tanışıyor olduğunu öğrenir… Öte yandan İbrahim’in avukat kızı Ada da babasını öldürenlerin kim olduğunu öğrenmeye çalışırken kendini Kamil’in peşinden Milas’ta bulur. 

Kamil annesinin İbrahim’le olan bağını çözmek içinse annesinin araştırmalarının içinde, Karca dilinin şifreleri arasında kaybolmuştur.  Sırlar onu ve Ada’yı dünyanın ilk mabedi olan Göbekli Tepe’ye çıkarır… Annesinin izinden giden Kamil, bu topraklarda köklerini bulurken Ada ise kanunun vicdana kavuştuğu noktada hayatı bir kez daha sorgulayacaktır… 

Akıcı diliyle öne çıkan sürükleyici romanı “Eş İşten Geçmeden” ile 2012’de tanıştığımız Eldener, ikinci romanı “Göbekli Tepe Muhafızı” ile yaşadığımız toprakların derinlerinde gizlenen kadim bilgeliğe giden yolun sır kapılarını aralanıyor…  

Yeni tanışanlar için Yonca Eldener
1972 yılında Ankara’da doğdu.TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama Bölümü’nü okuyup buradan mezun oldu. 1995 yılında Avrupa Birliği ”Jean Monnet Bursu” ile Univeristy College London - Bartlett Mimarlık Okulu’nda "Gayrimenkul ve Planlama" mastırı yaptı. 1996-2002 yıllarında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama Bölümü’nde doktora derecesini aldı. Perakende-dağıtım ve tedarik zinciri üzerine Amerika'da yayınlanmış, birçok üniversitenin pazarlama bölümlerinde ve devlet kurumlarında referans çalışma olarak kullanılan altı akademik makalesi bulunan Yonca Eldener’in yazmış olduğu iki makale de 1998’de Ford Vakfı Kahire– Orta Doğu Araştırma Yarışması Ödülü’nü almıştır. Meslek yaşamında satış ve pazarlama alanında geliştirme müdürlüğü, kıdemli ticaret direktörlüğü, yöneticilik, yer seçim danışmanlığı ve genel müdürlük gibi görevlerde bulundu. Göbekli Tepe Muhafızı, Yonca Eldener’in ikinci romanıdır. Evli ve iki kız çocuğu annesi olan yazar, halen bir firmada genel müdürlük görevini sürdürmektedir.

Göbekli Tepe Muhafızı, Altın Kitaplar etiketiyle 7 Kasım’da tüm kitapçılarda!

Göbekli Tepe Muhafızı / Yonca Eldener
Editör: Hülya Şat
Dizi Adı - Türü: Roman - Polisiye
352 sayfa
Fiyatı: 20.00 TL


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template