♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: The Host

Alacakaranlık serisinin yazarı Stephenie Meyer’in bilim-kurgu romanından uyarlanan “The Host”un ilk uzun fragmanı görücüye çıktı.

2000’li yılların roman destekli mitini oluşturan Meyer’in bilim-kurgu öyküsünü uyarlayan türe önemli örnekler vermiş bir isim: Andrew Niccol... “Lord of War”dan sonra verdiği 6 yıllık arayı bolca eksik gedik içeren, biraz alelacele çekilmiş gibi görünen “In Time” ile kapatmaya çalışan ama beklediği geri dönüşü yakalayamayan Niccol, bu kez arayı fazla açmıyor. Ülkemizde “Göçebe” adıyla raflarda olan kitap, görünmeyen yaratıkların insanları işgal ettiği bir geleceği anlatıyor. İşgal yöntemi, insanların bedenlerine girmek... Oyuncu kadrosu Saoirse Ronan, Diane Kruger, William Hurt, Jake Abel ve Max Irons’tan oluşan film, en azından künyeye bakıldığında iyi duruyor ve merak ettiriyor.

Konu güzel, oyuncu kadrosu sağlam, yönetmen desen şüphemiz yok ama soru işaretini yaratan uyarlanan roman ve arkasındaki isim... Meyer’in adının ergenlere pazarlamayla eşit anılması, filmin yetişkinler yerine ergenlere hazırlanma ihtimalini akıllara getiriyor. Ergenlere yönelik yeni bir seri düşüncesiyle yola çıkıldıysa Niccol’un bu filmde ne işi var diye sormak gerekiyor en başta...

29 Mart’ta gösterime girecek film, iki dakkalık fragmanı boyunca bolca öpüşme sahnesiyle herşeyin o aşk çerçevesinde geliştiğini gösteriyor, ki ilk izlenimde filmin ergenler için yeni aşk masalı olarak pazarlandığını düşünmemek elde değil... Niccol’un yanlış yer ve zamanda boş işle uğraştığını düşünüyorum sonuç olarak...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template