♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Nerede Yaşarsanız Yaşayın Herkesin Anladığı Ortak Bir Dil Var: Aşk!

Bir solukta okunan kitaplar eşliğinde hamakta, plajda ya da bir ağaç gölgesinde keyif yapmanın zamanı geldi diyenler işte size Altın Kitaplar’dan romantik komedi tadında bir yaz kitabı önerisi: Aşkın Çincesi.

Bizler Çin’i hep yorgun ve yoksul yüzüyle tanıdık; fakat Kevin Kwan Aşkın Çincesi ile bu sefer bizleri Asya’nın zengin ve sosyetik aileleriyle tanıştırıyor. Akıcı dili ve bir o kadar da eğlenceli hikâyesiyle Aşkın Çincesi yaz tatilinde keyifli bir kitap okumak isteyenler için ideal görünüyor!

Asya’nın en büyük servetlerinden birinin vârisi olan Nicholas Young, Singapur’da gerçekleşecek olan yılın düğününe Amerikan doğumlu Çinli kız arkadaşını davet eder!  Rachel, Nick’in Singapur davetini kabul etmesiyle düşlerinde göremeyeceği görkemli bir dünyaya adımını atmış olur. Çünkü Nick’in ailesi saray gibi bir evde yaşayan, arabadan çok özel uçağa binen, sosyete dergilerinin sayfalarından düşmeyen bir ailedir. Ve bu kadar zengin bir ailenin oğluyla evlenmek Rachel’ın sandığı kadar kolay değildir.

Şehirde Nick ile evlilik hayali kuran pek çok kız vardır ve hepsi Nick’in Rachel ile evlenmemesi için planlar yapar. Kadınlar arasındaki bütün bu çekişmeleri bir Amerikan komedi filmi tadında okura aktaran Kevin Kwan, Türkiye’deki okurun pek de yabancısı olmadığı gelin-kaynana çekişmesinin “Çincesini” de okura aktarıyor. Çünkü Rachel’ı hedef alan sadece şehirdeki bekâr kızlar değildir, kendisini asıl hedef alan kişi Nick’in annesidir. Böyle zengin bir ailenin gelini olmak da Rachel’ı düşündürmeye başlar…

Asya’nın en büyük servetlerinden birinin vârisi olan Nicholas Young’ın, Singapur’da gerçekleşecek olan yılın düğününe Amerikan doğumlu Çinli kız arkadaşını davet etmesiyle başlayan roman, okura inanılmaz derecede eğlenceli saatler vaat ederken; bir yandan da üç süper zengin ve soylu Çinli ailenin dedikodu ve entrika dolu yaşamını gözler önüne seriyor.

Aşkın Çincesi; Şanghay’ın pırıltılı çatı katlarından Uzakdoğu’nun en görkemli ortamlarına; yeni zenginlerle kuşaklardır zengin olanlar arasındaki komik çatışmalara; genç, âşık, çekici ve çılgınca zengin olmanın sıradışı çelişkilerine içeriden bir bakışı yansıtan müthiş bir eser.


Aşkın Çincesi / Kevin Kwan
Orijinal Adı: Crazy Rich Asians
Çevirmen: Zehra Tapunç
Roman / Dünya Roman
Okur Profili: Genel Okur
448 sayfa
25.00 TLShare this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template