♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Quien Mato a Bambi? / Çaylaklar Çetesi

“Bir adamı kaç defa yanlışlıkla kaçırabilirsiniz?” sloganıyla ülkesi İspanya’da, komik tesadüfler ve talihsizliklerle dolu kahkaha bombasına dönüşerek ses getiren “Quien Mato a Bambi?”, “Çaylaklar Çetesi” adıyla 4 Temmuz’da gösterime giriyor...

2004 yapımı Meksika işi “Matando Cabos”un yeniden çevrimi olan filmin yönetmeni, senaryoyu da kotaran Santi Amodeo... Yönetmenliği Alberto Rodríguez ile paylaştığı 2000 yapımı İlk uzun metrajı “El factor Pilgrim”le ödüllü bir başlangıç yapan Amodeo, üç yıl sonra bu kez tek başına “Astronautas”la başarısını katlamıştı... 2006’da “Cabeza de perro” ile drama yönelen yönetmen, yedi yıl sonra setlere komediyle dönüş yapmış... Clara Lago, Quim Gutiérrez, Julián Villagrán, Úrsula Corberó, Ernesto Alterio, Joaquín Núñez, Carmina Barrios, Pedro Mari Sánchez ve Enrico Vecchi’den oluşan oyuncu kadrosunun önemli de bir bonusu mevcut: Andrés Iniesta...

David çalıştığı şirketin patronu Bay Larea’nın kızı ile birliktedir. Sıradan başlayan bir günde bir anda kendini iş arkadaşı ile birlikte talihsiz olayların içinde bulur. Bay Larea ofisinde yarı çıplak halde baygındır. Ancak beklenmeyen şey, pizzacı iki arkadaş Edu ve Gio’nun Bay Larrea’yi kaçırma plânlarıdır. David ve arkadaşının başlarındaki belâlardan kurtulmaları gerekmektedir, fakat her şey daha yeni başlamaktadır.

Yönetmen Santi Amodeo filmi şu sözlerle anlatmış: “Çaylaklar Çetesi filmimizdeki amaç, izleyicilere tipik İspanyol komedi filmlerinden ziyade Amerikan komedisini yansıtmak. Filmin bazı güçlü yanları: hızlı ve sürükleyici olması, örtülü anlatım, orijinal hikâyeye bağlılık, karakterlerin birbiriyle olan uyumu ve konu bütünlüğü... Sonuç olarak, filmin dinamik başlayışı ve ardından ivmenin sürekli yükselmesi filmden gözlerimizi alamamamıza neden olmakta, tıpkı Felekten Bir Gece / Hangover serileri gibi.”

Zincirlerinden boşalan eğlenceli komedinin yeniden çevrimi, ne yaptığını bilen iyi bir yönetmenin ellerinde... Oyuncu kadrosu da iyi... Eğlenceli fragmanından görünenler de Amodeo’nun dinamik başlayıp eğlence ivmesinin sürekli yükselmesi tanımlamasını pratiğe döktüğünü gösteriyor... Şu dönemde iyi komedinin ilaç gibi geleceğini de düşünürsek, merakla bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template