♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Blues Festival 24’le Birlikte Hayata

23 yıldır Anadolu’nun dört bir yanına Blues müziği götüren Türkiye’nin ilk ve tek Blues festivali Efes Pilsen Blues Festival, bu yıl itibariyle Pozitif Live tarafından “Blues Festival” adıyla düzenlenecek. Festival Blues coşkusunu, 24. kez tüm Türkiye ile birlikte paylaşmak için 1 Kasım’da Denizli’den yola çıkacak. 26 Kasım 2013’e kadar Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Edirne olmak üzere 17 il gezecek. Dünya çapında ünlü ve ödüllü Blues sanatçılarını Türkiye’de ağırlayacak Blues Festival 24, bu yıl da sevenleri ile birlikte unutulmaz bir Blues deneyimi paylaşacak.

Blues Festival, 24. yılında da müzikseverlerin hayatını doldurmaya ve tüm Türkiye ile birlikte unutulmaz bir Blues deneyimi daha paylaşmaya hazırlanıyor. Blues Festival, 24. yılında 1 - 26 Kasım 2013 tarihleri arasında 17 farklı şehirde gerçekleştirilecek. Açılışı, 1 Kasım, Cuma akşamı Denizli Anemon Otel’de yapacak olan Blues Festival 24, sırayla Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’yi gezerek, kapanışı Edirne’de yapacak.

Blues Festival 24 ile ilgili açıklama yapan Pozitif Live Genel Müdür Yardımcısı Orçun Ejder “23 yıl boyunca aralıksız olarak Efes Pilsen’in katkıları ile gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin en uzun soluklu ve Anadolu’da bu kadar çok şehre giden tek festivali olan Efes Pilsen Blues Festival, ülkemizde  müzik kültürüne ve sosyal yaşama çok şey kattı. Biz de Pozitif Live olarak bu mirasın devam ettirilmesi gerektiğini; bunun müzikten sinemaya, tiyatrodan sosyal yaşama bu kadar önemli katkıları olmuş Efes Pilsen markasına ve tüm sanatseverlere borcumuz olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Blues’un efsaneleri Blues Festival 24’te
23 yılda, Türkiye genelinde heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Blues Festival, bu yıl da, yine dünyadan çok önemli ve ödüllü Blues sanatçıları ve gruplarını, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşturacak. Blues Festival 24’ün konuklarından “Jimmy Burns Band”, R&B ve soul müzik türlerini Delta kökleriyle birleştirerek çağdaş Blues müziğinde kendine has benzersiz bir ses yaratmış olan pek çok ödül sahibi gitarist, vokal ve söz yazarı Jimmy Burns ile gitarist David Antonio Herrero, bas gitarist Ari David Seder ve davulcu Andrew Terrill Thomas’tan oluşuyor. Chicago Blues, Gospel ve Boogie Jazz tarzlarının önde gelen vokalisti, başarılı müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve öğretmen “Katherine Davis” ve “Between A Rock And A Hard Place” albümü ile 2010 Yılın Albümü ödülü de dahil olmak üzere dört Blues müzik ödülünün sahibi olan, 43 kez bu ödüllere aday gösterilen; çağımızın en ünlü Blues sanatçılarından biri “Joe Louis Walker” beş kişilik grubu ile Blues Festival 24’ün konukları arasında.

Blues Festival 24 Programı
1 Kasım 2013, Cuma Denizli Anemon Denizli Otel 
2 Kasım 2013, Cumartesi Antalya Ramada Plaza Otel
3 Kasım 2013, Pazar Konya Dedeman Otel
5 Kasım 2013, Salı Kayseri Hilton Kayseri
7 Kasım 2013, Perşembe Mersin Mer-Yat Merada Center 
8 Kasım 2013, Cuma Adana HiltonSA
9 Kasım 2013, Cumartesi Hatay Anemon Antakya Otel
11 Kasım 2013, Pazartesi KKTC Jasmine Court Hotel - Disco
13 Kasım 2013, Çarşamba Gaziantep Dedeman Otel
15 Kasım 2013, Cuma Diyarbakır Liluz Otel 
17 Kasım 2013, Pazar Trabzon Zorlu Grand Hotel
19 Kasım 2013, Salı Samsun Büyük Samsun Oteli 
21 Kasım 2013, Perşembe Eskişehir 222 Park
22 Kasım 2013, Cuma Bursa Bursa Suare
23 Kasım 2013, Cumartesi Balıkesir Asya Pamukçu Termal Otel
25 Kasım 2013, Pazartesi Çanakkale Kolin Hotel
26 Kasım 2013, Salı Edirne Margi Otel

23 yıllık Blues yolculuğu
23 yıl boyunca aralıksız olarak Efes Pilsen’in sponsor olduğu ve Pozitif Live organizasyonuyla gerçekleştirilen Efes Pilsen Blues Festival, yeni yasa ve düzenlemeler doğrultusunda alkollü içecek sektöründe faaliyet  gösteren firmaların  etkinliklere ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak sponsor olamaması nedeniyle artık Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek. 23 yılda, 90 grup ve 278 sanatçıyı ülkemizde ağırlayan Efes Pilsen Blues Festival, toplam 379 konserle 450 bin 700 müziksevere Blues coşkusu yaşatmış Türkiye’nin en uzun soluklu müzik festivaliydi. 

Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template