♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Not Fade Away / Sen Gitmeden Önce

The Sopranos’un yaratıcısı David Chase’in ilk yönetmenlik denemesi olan “Not Fade Away”, “Sen Gitmeden Önce” adıyla 19 Temmuz’da gösterime giriyor... 

Rolling Stones ve The Beatles gibi efsanelerin parladığı 1960’ların müzik dünyasında tutunmaya çalışan şanssız bir grubun gözünden perdeye taşıyan Not Fade Away, bu yönüyle yılın en özel filmlerinden biri... En başta amaçları sadece kızları etkilemek olan üç genç erkek bir rock grubu kurarak kısa süre içinde kendilerini tamamen müziğin ruhuna kaptırırlar. İnişler ve çıkışlarla dolu bu zorlu yolda aşk, arkadaşlık ve baba-oğul ilişkilerinde pek çok tecrübe yaşayacaklardır.

Filmin başrollerini genç yetenek John Magaro, Dark Shadows’la hatırlanan yükselişteki güzel yıldız Bella Heathcote ve geçtiğimiz ay hayatını kaybeden usta aktör James Gandolfini paylaşıyor. David Chase’in detaycılığı ve ortaya dönemin ruhunu çıkarmak için prodüksiyon detaylarından taviz vermeyen anlayışı ile 20 milyon dolardan fazla bir bütçeyle kotarılan filmin en büyük ayrıcalıklarından birisi ise soundtrack’i. “Sen Gitmeden Önce” The Beatles, Rolling Stones, James Brown, Bob Dylan gibi isimlerle sinema tarihinin en pahalı soundtracklerinden birine sahip. Kuşkusuz o dönemin müziklerine ilgi gösterenler için bir ziyafet olacak, hem göze hem de kulağa... İlk gösterimi geçtiğimiz ekim ayında New York Film Festival’inde yapılmış ve gezdiği festivallerde bolca alkışlanmış, üç ödülle bu durumu taçlandırmıştı... Bize biraz gecikmeli gelmesine içerlesekte, müzikle yoğrulan dönem filmlerini kucaklamaya hazırız... Fragmanı gayet iyi, aldığı eleştiriler olumlu, merakla bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template