♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Escape From Planet Earth / Kahraman Uzaylılar

“Dünyanın en büyük sırrı açığa çıkıyor” sloganını kullanarak meraklılarını sinemaya davet eden “Escape From Planet Earth”,  “Kahraman Uzaylılar” adıyla 12 Temmuz’da vizyona giriyor...

Dünyadan çok uzak olan Baab gezegeninde yaşayan astronot Scorch Supernova, ulusal bir kahramandır ve gezegenin en yetenekli astronotu olarak nam salmıştır. Pek çok kurtarma operasyonunu başarıyla tamamlamış olan Scorch, müthiş yeteneklerini teknoloji ustası erkek kardeşi Gary ile birleştirince onların karşısında hiçbir güç duramaz. BASA'nın yöneticisi ve kardeşlerin patronu olan Lena, tehlikeli bir gezegenden aldıkları bir çağrı neticesinde en başarılı olan iki ismi göreve gönderir. Scorch ve Gary için yeni ve heyecan verici bir görev başlamış olur. Görev sırasında Scorch'un Area 51 isimli bir bölgede tuzağa düşmesi işleri karıştırır. Acımasız düşmanları General Shanker tarafından kurulan bu tuzak Gary ve Scorch’u sonsuz bir maceranın içine atar… Gary, gezegenine ve ailesine veda ederek kardeşini kurtarmak için yola çıkar.

Senaryosunu Bob Barlen’in yazdığı filmin yönetmeni Cal Brunker, ilk büyük deneyiminde... “Horton”, “9”, “Despicable Me” ve “Ice Age”in sanat departmanlarında pişen Bunker, 2009’da “Ninjamaica” ile yönetmenliğe adım atmış ama filmi sadece tv ile sınırlı kalmıştı... Bu kez gişeye iş yapan Bunker, Şubat ayından bu yana 19 ülkede gösterime giren filmiyle genel geçer notu almış durumda... Orijinal seslendirmesinde; Jessica Alba, Sarah Jessica Parker, geçtiğimiz günlerde vefat eden kıymetli oyuncu James Gandolfini gibi isimlerin yer aldığı film, heyecan vaadetmenin yanında, gerçek bir aile komedisi ibaresiyle izleyicilere sesleniyor... 3D’nin getirdiği slogan ise gerçek maceranın içine çekileceğimiz yönünde... Filmin aldığı yorumların genel sonucu, yaratılan konseptin beğenildiği en büyük eksiğininse çok çocuk işi kaldığı... Fragman klişe kokuyor ama gayet eğlenceli gibi görünüyor... İyi vakit geçirmek için bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template