♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Now You See Me / Sihirbazlar Çetesi

Kadrosuyla dikkat çeken illüzyon aksiyonu “Now You See Me”, “Sihirbazlar Çetesi” adıyla 31 Mayıs’ta gösterime giriyor... Gişede büyük ilgi çekecek filme daha yakından bakalım...

Birbirinden yetenekli dört sihirbaz, gerçekleştirdikleri cüretkâr ve orijinal soygunlarla dünya çapında bir izleyici kitlesini büyülüyorlardı. Aynı esnada FBI ve INTERPOL de bir sonraki gizli kapaklı eylemlerinin ne olacağının peşine düştüğü Sihirbazlar Çetesi, yönetmen Louis Leterrier’dan capcanlı bir aksiyon ile nefes kesen illüzyonların mükemmel bir görsel birleşimi olan bir film. 

Karizmatikliğiyle göze çarpan Atlas’ın liderliğindeki ‘The Four Horsemen’ (Dört Atlı) bir büyü üst grubudur ve yüksek teknolojili, çok popüler olan sihirbazlık şovları yaparlar; Las Vegas’tayken Paris’teki bir bankaya uzaktan soygun yapıp sonra da beyaz yakalı bir suçluyu teşhir edip onun milyonlarca parasını izleyicilerin banka hesaplarına aktarıp, karışık oyunlarıyla belli otoriteleri şaşırtırlar.

FBI Özel Ajanı Dylan Hobbs sihirbazlara suçlarının cezasını ödetmek konusunda ve onları daha da gözü pek soygunlar gerçekleştirmeden önce durdurmak konusunda kararlıdır. Fakat kendisi de bir Interpol ajanı olmasına rağmen şüphe uyandıran Alma ile ortak çalışmaya zorlanmıştır. Çaresiz kaldığı noktada sihir yalanını ortaya çıkarmakla ünlü olan ve Paris soygununun aslında titizlikle hazırlanmış bir illüzyon olduğunu ortaya atan Thaddeus’a başvurur. Dylan ve Alma, Atlı’ların aslında dışarıdan bir destekçileri olup olmadığını merak etmeye başlarlar. Eğer varsa, o kişiyi bulmak, sihirbazların suç alemini sona erdirmekte anahtar nokta olacaktır. Yoksa bunların hepsi gerçekten sihirden ibaret midir?  

Baskı arttıkça ve tüm dünya Atlı’ların son nefes kesici numarasını beklemeye koyulunca, Dylan ve Alma da sihirbazlardan bir adım önde olma yarışına girerler. Fakat kısa zamanda fark ederler ki, illüzyonun bu efendilerini alt etmek herhangi bir adamın ya da kadının yetenekleriyle mümkün değildir. 

Boaz Yakin, Edward Ricourt ve Ed Solomon’a ait senaryoyu peliküle aktaran isim, Fransız gişe canavarı Louis Leterrier... “The Transporter” ile başladığı kariyerinde kısa sürede Hollywood kapılarını gören yönetmen son olarak “Clash of the Titans”ı yönetmişti. Oyuncu kadrosu Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Melanie Laurent, Isla Fisher, Dave Franco, Michael Caine ve Morgan Freeman’dan oluşan film özellikle künyesiyle dikkat çekiyor... Sekiz ana rolden çıkan sonuç 3 oscar ödülü ve sayısız adaylık olunca, sık sık oyuncuların egolarını bir yana bırakarak çalıştıklarına vurgu yapılıyor... 

Görüldüğü üzere yönetmen ve kadro iyi, konu çok orjinal olmasa da idare eder... Dünyayla aynı anda vizyona gireceği için izleyici yorumlarını da bilmiyoruz... Ortada parlak bir fikir ya da yaratıcılık görünmüyor ama ilüzyona hazırız, şaşırmak için bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template