♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Marka Tutkusu Hiç Bu Kadar Güzel Anlatılmadı: Cadde Kızı

Christian Lauboutin, Burbery, Marc Jacobs, Alexander McQueen… Bu isimler sizin için bir şey ifade etmiyorsa, endişeye mahal yok. Siz bir marka tutkunu değilsiniz. Ama bu isimleri okurken gözleriniz ilk aşık olduğunuz andaki gibi parlıyorsa, her bir isimden sonra derin derin iç çekiyorsanız ve de üstüne üstlük bir de paranız yoksa Cadde Kızı tam sizin romanınız. Case’in marka tutkusu yüzünden yaşadıklarını okurken hem gülecek, hem de kredi kartı ekstrelerinizi düşünürken hüzünleneceksiniz. Cadde Kızı, Sayfa6 Yayınları’ndan çıktı!

Case,  İngiltere’nin taşrasında yaşayan ama yüksek bütçeli Hollywood romantik komedileri gibi yaşamayı arzulayan genç bir kadındır. İnsanın hayallerinin peşinde koşması gerektiğine de inanmış bir genç kadın üstelik. Ancak Case’in hayali, nesli tükenen hayvanları kurtarmak, açlık çeken çocuklara yardım etmek falan değil. Beyaz dizileri aratmayacak bir yaşam ister.  Zengin ve yakışıklı bir sevgili, limitsiz ek kartlar, egzotik diyarlara yapılacak seyahatler, orkidelerle şımartılmak, ünlü bir restoranda günün yorgunluğunu üzerinden atmaya çalışırken, şampanyasını yudumlamak gibi “küçük” istekleri vardır Case’in. 
Bütün bunları gerçekleştirmek için yapılması gereken ilk hamleyi yapar ve bulduğu ilk iş fırsatıyla yaşadığı kentten ayrılır, ilk uçakla moda başkentlerinden olan Londra’ya uçar… Fakat bir banka memuresinin satın alabileceğinden pahalı istekleri vardır Case’in… Ama zengin, yakışıklı sevgilinin karşısına çıkması da uzun sürmez. İstediği gibi iyi restoranlara gider, pahalı giysilerle şımartılır, hediye gelen orkideleri ve şampanyanın tadını pek sever. 

Kira mı boşver canım, indirim başlamış!
Peri masalları pek de o kadar uzun sürmez, sevgili gider, marka tutkusu baki kalır… 
Aşk acısı alışveriş tutkusunu daha da coştururken, işsiz de kalan Case kısa sürede kendisini önü alınamaz bir tüketim çılgınlığı içinde bulur. İşte Cadde Kızı’nın gerçek öyküsü tam da burada başlar. Etiketinde yüzlerce Sterlin yazmayan bir ürünü satın almak bir marka tutkunu için son derece ağır bir yüktür. Evsiz kalma tehlikesi baş göstermişken, sırf indirimde gördüğü markalı bir komüdine avuçlar dolusu para vermekten de çekinmez ama… 

Case, aslında tüketim çılgınlığına kendini kaptırmış ya da kaptırmamış tüm kadınların, en aklı başında buldukları kadının avuç içinde kaybolacak bir makyaj malzemesine, bir tişörte avuç dolusu para vermesini anlayamayan tüm erkeklerin okuması gereken bir kitap.  Cadde Kızı, Sayfa6 Yayınları’ndan çıktı. 

Sıkıcı hayatından kaçan Cassie, sonunda kendini alışverişin kalbine, Londra’ya atmayı başarmıştır. 
Artık lüks zevklerini karşılayabilecek kadar para kazanıyor, gönlünce gezip dedikodu yapacağı arkadaş çevresi ve onu hediyelere boğan sevgilisi ile istediği hayatı yaşıyordur. 
Moda tutkunu, eğlence düşkünü Cassie’nin modern peri masalı, işinden kovulmasıyla son bulur. Beş parasız kalması yetmezmiş gibi bir de sevgilisi tarafından aldatılır. Tutumlu olma sanatında pek de yetenekli sayılmayan Cassie aşkı, arkadaşları, hayalleri ve statü endişesiyle oradan oraya savrulmaktadır. Cadde kızı bakalım düştüğü bu korkunç durumdankurtulmayı başarabilecek mi?…


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template