♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: The English Teacher

Julianne Moore’un New York’a oyun yazarı olmak için giden ama başarısız olduktan sonra geri dönen eski öğrencisi tarafından hayatı zapt edilen İngilizce öğretmenini canlandırdığı “The English Teacher”ın ilk fragmanı yayınlandı.

Bu küçük ölçekli komedi, yönetmen ve senaristleri için ilkleri barındırıyor. Pek tanımadığımız Dan ve Stacy Chariton’un birlikte ilk senaryoları... 1993’ten bu yana 50’den fazla dizide yönetmenlik yapan Craig Zisk ise ilk uzun metraj deneyiminde... 4 kez Emmy adayı olan Zisk, hiç kazanamamış olsa da, “The Big C” ile en iyi sitcom ödülü alarak başarısı teslim edilen isim... Julianne Moore’un başını çektiği kadronun diğer oyuncularıysa, Michael Angarano, Greg Kinnear, Lily Collins ve Nathan Lane... 

Linda Sinclair, Kingston'da küçük bir kasabada lise öğretmenliği yapan, 40 yaşında ve evlenmemiş bir kadındır. Sıradan hayatı, New York'a oyun yazarlığı için giden ama beceremeyip kasabaya geri dönen eski öğrencisi Jason Sherwood'un gelişiyle değişir. Babası tarafından zorla hukuk fakültesine gönderilmek istenen Jason'a Linda yardım eli uzatır ve onun oyununu sahnelemek için kolları sıvar. Kingston High yapımı adı altında, drama öğretmeni Carl Kapinas yönetmenliğinde çalışmalar başlayan Linda, hayatında büyük bir risk almaktadır. Bu oyunla birlikte, o güne kadarki kariyerini ve adını korumayı becerip, eski kusursuz hayatını devam ettirebilecek midir?

Bolca komik sahne içeren fragman gayet iyi... Kadın merkezli dizileri yöneten Zisk, tamda kendisine göre bir senaryo bulmuş diyebiliriz... “United States of Tara”, “Weeds” ve “The Big C”, bu cümleyi kurmak için geçerli sebepler... Kadro da gayet iyi görünüyor... İzlememek için herhangi bir sebep yok... Prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapacak olan “The English Teacher”, 17 Mayıs’ta Amerika’da vizyona girecek... Bizdeki durumuysa şimdilik belirsiz ama, radarımıza girdi bile...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template