♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Emanuel and the Truth about Fishes

Sundance’de aldığı övgülerle radarımıza giren “Emanuel and the Truth about Fishes”ın ilk fragmanı yayınlandı.

Henüz proje aşamasındayken kadrosuna kattığı oyuncularla konuşulmaya başlanan film, konusuyla da ilgi odağı olmuştu... 2009 yapımı drama “Tanner Hall” ile yönetmenlik kariyerine başlayan ama vasatı pek aşamayan Francesca Gregorini, dört yıl aradan sonra aynı koltuğa bu kez daha fazla ses getirmek üzere oturmuş gibi... Senaryosunu da yazdığı filmle, ilk izleyicilerin gönlünde taht kurmuş durumda... Şimdilik iki festivalde gösterim şansı bulan film, Sundance’in Londra ayağında da aynı ilgiyle karşılandı. Kaya Scodelario ve Jessica Biel’in yükü sırtladığı kadronun diğer isimleri; Alfred Molina, Frances O’Connor, Jimmi Simpson ve Aneurin Barnard... Özellikle Scodelario’nun performansından sıkça bahsedilmekte... Hayli ilginç bir konuda, önemli bir rolün altından kalkmış olması ve Biel’le aralarındaki uyumun da altı çokça çiziliyor... 

Emanuel sorunlu bir kızdır ve kafası gizemli yeni komşusuyla meşguldür. Yeni komşu kadın çarpıcı bir şekilde Emanuel’in ölmüş annesine benzemektedir. Kadın Emanuel’e yeni doğurduğu bebeğine bakıcılık yapmasını teklif eder ve böylece sorunlu kızımız, farkında olmadan kırılgan ve kurgusal bir dünyaya adım atar. Emanuel artık o dünyanın kapılarının koruyucusudur.

Fragmanı gayet güzel, konu ilginç, oyuncu kadrosu da tatmin edici... Daha ne olsun, tam festival izleyicilerinin dişine göre... Henüz hiçbir ülke için vizyon tarihi belli değil ama, merakla bekliyoruz...Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template