♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

Bir Babadan Kızına Dünya Sınırlarını Aşan Bir Öykü

Caretta Kitap’tan aile sıcaklığında fantastik bir uzay öyküsü, “Annemle Babama Söylemeyin En İyi Arkadaşım Bir Uzaylı”

Caretta Kitap’ın kurucu ortağı, gazeteci - akademisyen e.murat yığcı tarafından kızına ithafen yazılan öykü, e.murat yığcı’nın kızı Defne ve kardeşi Zeynep Yığcı’nın oğlu Burak’ın yer aldığı fantastik bir uzay macerasını anlatıyor.

Yığcı,  aile içerisindeki diyaloglar ve küçük kızına anlattığı masallardan yola çıkarak yazdığı kitabında neşeli danslar ve leziz tariflerle uzaylıları etkilemenin sırrını da anlatıyor. 

Marina Puzyrenko imzalı renkli ve eğlenceli çizimlerle çocukların ilgisini çekecek olan “Annemle Babama Söylemeyin En İyi Arkadaşım Bir Uzaylı”, bütün anne ve babaların, çocuğuna okumak ya da okutturmak isteyeceği keyifli bir öykü…

Kitabın tanıtım metninden:
“Benim adım Defne. Kuzenim Burak ve ben çok heyecanlıyız. Çünkü uzaylılara mesaj gönderdik ve bizimle iletişim kurmalarını istedik.”

Defne ve Burak’ın uzaylılarla eğlence dolu maceraları sizi uzayın derinliklerine sürükleyecek…

Siz de Defne’yle Burak’ın uzay gemisiyle çıktıkları inanılmaz yolculuğa, uzaylılarla katıldıkları muhteşem dans partisine, heyecanın doruklarda olduğu yüzme yarışına ve uzayın derinliklerinde gerçekleştirdikleri kurtarma planlarına katılın!


Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template