♫ ♪♫ ♪•♫♪ 2006'dan bu yana Film, Dizi, Müzik ve Kitaplar üzerine Yazılar Diyarı... ♫ ♪♫ ♪ ♫ ♪♫

İlk Bakış: Inside Llewyn Davis

Coen Kardeşlerin yeni filminden ilk fragman ve görseller yayınlandı...  

Kardeşlerin müzikal dönem draması, 1960’lı yılların New York’unda geçiyor... Ünlü folk sanatçısı Dave Van Ronk’un hayatından ilham alarak, o dönemin müzik dünyasında yaşananları anlatıyor. Önce resmi sinopsise bakalım;

Dave Van Ronk (1936-2002), 1960'ların folk kültürünü inşa etmekle birlikte kalmadı. Aynı zamanda akuistik blues şarkılarına söz yazıp aranje yaptı, o yılların etkili bir gitaristi oldu, harika bir hikaye anlatıcısı ve müzik tarihçisi oldu. Bob Dylan, Tom Paxton, Phil Ochs ve Joni Mitchell'dan Reverend Gary Davis, Mississippi John Hurt ve Odetta'ya kadar 50'li ve 60'lı yılların yıldız dünyasını anlatan film, o dönemin devrimsel Amerikan kültürünü ve müzikten politikaya kadar o zamanın renkli, komik hayatını gözler önüne seriyor.

Senaryosu da kendilerine ait “Inside Llewyn Davis”te Coenler, oyuncu kadrosunu da Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlake, Garrett Hedlund, John Goodman, F. Murray Abraham ve Adam Driver’den oluşturmuş... 60’ların müzik dünyasını Coen Kardeşlerin penceresinden izlemek, güzel olacak... Özellikle müzikseverler için merak uyandırıcı bir film olduğu kesin... Yayınlanan ilk fragmanda bu düşünceyi doğrular nitelikte... Henüz vizyon tarihi netleşmeyen film, muhtemelen yıl sonunda dağıtıma girecek... Festivaller bir süpriz yapmazsa, gelecek yıl bu aylarda bekliyoruz... Share this:

Yorum Gönder

 
Designed by OddThemes & Distributed by Free Blogger Template